Deklaruoti pasėlius žemdirbius mokys jų pačių vaikai

Data

2017 03 15

Įvertinimas
0
klaviatura tusinukas.jpg

Šiemet žemdirbiai galės deklaruoti savo pasėlius jau nuo balandžio 10 d., tačiau ne paslaptis, kad didžioji dalis jų tai darys padedami seniūnijų specialistų. Vį „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras“ (ŽŪIKVC) sukurta paraiškų priėmimo informacinė sistema yra lanksti, todėl ja naudotis gali patys žemdirbiai – tereikia prisijungti per elektroninę bankininkystę ir deklaruoti pasėlius jiems patogiu laiku. Tačiau tai daro tik nedidelė žemdirbių dalis, todėl ŽŪIKVC, siekdamas didinti ūkininkų savarankiškumą, ieško būdų, kaip paskatinti juos pačius deklaruoti pasėlius, negaištant laiko seniūnijose.

Kovo 15 d. Kauno A. Stulginskio (ASU) universitete pirmą kartą įvyks pažintinė paskaita – mokymai, skirti darbui su paraiškų priėmimo informacine sistema. Šiame universitete studijuoja nemažai ūkininkų atžalų, būtent į šią tikslinę grupę ir orientuojasi ŽŪIKVC, juk studentai, grįžę namo, ne tik galės padėti tėvams deklaruoti pasėlius, bet ir perduos jiems savo žinias, kad ateityje jie patys galėtų tai daryti.

Jau kovo 17 d. pradedami praktiniai mokymai seniūnijų darbuotojams. Tokie mokymai vyksta kasmet, trunka apie 3 savaites, o juose praktiškai dirbti su PPIS apmokoma virš 600 seniūnijų darbuotojų.

Primename, kad deklaravimas baigsis birželio 6 d. Visi vėluojantieji deklaruoti šį darbą galės atlikti iki liepos 1 d., tačiau už kiekvieną uždelstą dieną galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.