Išplėsta šeimos gydytojo komandos sudėtis

Data

2019 04 29

Įvertinimas
2
Teisingumo ministerija imasi iniciatyvos stiprinti skaidrumą ir atvirumą teismų veikloje.png

Nuo šių metų išplėsta šeimos gydytojo komandos sudėtis, papildant ją slaugytojo padėjėju, socialiniu darbuotu, kineziterapeutu bei naujove Lietuvoje – gyvensenos medicinos specialistu. Tai reiškia, kad sudarytos galimybės skirti daugiau dėmesio žmonių sveikai gyvensenai skatinti ir taip stiprinti susirgimų profilaktiką.

Gyvensenos medicina – tai įrodymais pagrįstos medicinos šaka, kurioje gyvensenos keitimas naudojamas siekiant išvengti, gydyti ir išgydyti ligas, veikiant jų priežastis. Viena iš gyvensenos medicinos specialisto pareigų yra vykdyti veiklą atsižvelgiant į nuolatinę mokslo ir praktikos pažangą bei užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę. Gyvensenos keitimas (pagalba metantiems rūkyti, alkoholio vartojimo įpročių keitimas, sveikatai palanki mityba, fizinio aktyvumo didinimas, streso valdymas) yra viena iš esminių sąlygų, norint, kad senstanti visuomenė kuo ilgiau išliktų sveika, išvengtų įvairių ligų ir susirgimų.

Pagrindinė gyvensenos medicinos specialistų darbo esmė yra gebėti visapusiškai įvertinti žmogaus gyvensenos ir lėtinių ligų rizikos veiksnius, parengti gyvensenos korekcijos ar sveikatos stiprinimo ir ligų prevencijos planą, motyvuoti ir įgalinti žmogų pokyčiams.

Turėti gyvensenos medicinos specialistus ar ne renkasi pačios gydymo įstaigos. Įstaiga, atsižvelgdama į savo pacientų ratą ir jų poreikius, gali savo nuožiūra formuoti šeimos gydytojo komandą, kad galėtų teikti kokybiškas paslaugas žmonėms. Tai reiškia, kad pagalba teikiama kompleksiškai, bendradarbiaujant šeimos gydytojui ir kitiems specialistams, siekiant stiprinti pacientų sveikatą ir padėti žmonėms išsaugoti gerą sveikatą kaip galima ilgiau. Kartu tai gali padėti trumpinti laukimo eiles pas šeimos gydytojus.

 

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija. Plačiau skaitykite čia.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.