Kviečiame prisijungti prie Europos paveldo dienų organizavimo

Data

2019 08 06

Įvertinimas
0
Be pavadinimo.png

Rugsėjo 20–22 dienomis visoje Lietuvoje vyks Europos Tarybos programos Europos paveldo dienos. Šių metų tema – „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“. Šiais renginiais siekiama supažindinti visuomenę su kultūros paveldu, didinti jos sąmoningumą padedant suvokti kultūros paveldo objektų vertę ir prisidedant prie jų išsaugojimo. Europos paveldo dienų programa siūlo platų renginių ir veiklų spektrą: pažintinius pasivaikščiojimus, parodas, paskaitas, edukacinius užsiėmimus, koncertus, žaidimus ir kt. 

Labai svarbu, kad kultūros paveldo objektus aktualizuojantys renginiai vyktų ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Todėl prie Europos paveldo dienų organizavimo kviečiamos prisijungti įvairios švietimo ir kultūros įstaigos, draugijos, nevyriausybinės organizacijos, vietos bendruomenės, kultūros paveldo objektų savininkai ir valdytojai.

Pagrindiniai Europos paveldo dienų renginių principai:

  • atitikti šių metų temą „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“;
  • vykti nustatytomis Europos paveldo dienų datomis – rugsėjo 20–22 d.;
  • nemokamas dalyvavimas Europos paveldo dienų renginiuose;
  • atverti pastatus ir vietas, kurie paprastai yra uždari visuomenei;
  • galimi suplanuoti apsilankymai į pastatus ir vietas, kurie paprastai yra atviri visuomenei, jeigu juos vyksta renginiai, kurie skiriasi nuo įprastinių (specialios ekskursijos, parodos, koncertai, konferencijos, žaidimai ir kt.).

Jeigu Jūsų renginys ar veikla atitinka išvardytus kriterijus, maloniai kviečiame prisidėti prie Europos paveldo dienų organizavimo ir iki rugpjūčio 16 d. susiekti tel. nr. 85 273 42 36 arba el. p. violeta.ladys@kpd.lt 

Daugiau informacijos apie Europos paveldo dienas galite rasti Kultūros paveldo departamento interneto svetainėje, Europos paveldo dienų svetainėje ir Europos paveldo dienų „Facebook“ paskyroje.


Kultūros ministerijos informacija.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.