Lietuva – technologijų, sveikatingumo ir ekologiškos gyvensenos šalis?

Data

2020 01 08

Įvertinimas
0
1470891_67e29059795b17d4154352aea7e15562.jpg

Aukšta gyvenimo kokybė, Lietuvos kaip technologijų, sveikatingumo šalies potencialas, ekologiškas gyvensenos būdas, stiprus ryšys su gamta – tai pagrindinės  Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės inicijuotos diskusijos metu išryškėjusios galimos Lietuvos pristatymo užsienyje kryptys. Dirbtuvių iniciatoriai į diskusiją apie Lietuvos išskirtinumą ir galimas pozicionavimo kryptis užsienyje pakvietė GLL profesionalų tinklo narius.

Užsienyje gyvenantys Lietuvos profesionalai pabrėžė Lietuvos kaip erdvios, jaukios, žalios, draugiškos šeimai ir palankios talentams pritraukti šalies stiprybę. „Lietuva – tai butikas“, „Čia aukšta gyvenimo kokybė, įstatymų bazė, palanki vaikams auginti“, „Lietuva kompaktiška, čia švaru, šalyje formuojasi ekologiškos gyvensenos įpročiai“, – akcentavo diskusijoje dalyvavę tarptautinio profesionalų tinklo GLL atstovai. Jie taip pat išskyrė didelį Lietuvos kaip technologijų šalies potencialą. Dažnai buvo minimas mūsų šalies atvirumas talentams, lyderystė aukštųjų technologijų srityje, pasiekimai fintech srityje.

„Užsienyje gyvenantys lietuviai labai atidžiai stebi, su kuo siejamas Lietuvos vardas šalyse, kuriose jie dirba ir gyvena. Jie didžiuojasi šiandieniniais Lietuvos pasiekimais ir norėtų apie Lietuvą pasakoti kryptingiau, dėl to toks sutarimas labai reikalingas. Lietuva apie save turėtų kalbėti tiesiog drąsiau ir garsiau,“ – akcentavo  tarptautinio profesionalų tinklo vadovė Aušra Kukelkaitė.

Tai penktoji diskusija, kurą inicijavo Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupė. Keturios aukšto lygio ekspertų diskusijos rugsėjį ir spalį buvo surengtos Vyriausybės kanceliarijos užsakymu atliekant Lietuvos žinomumo ir reputacijos tikslinėse užsienio šalyse ir šalies gyventojų Lietuvos vertinimo tyrimą. „Iš esmės tiek Lietuvoje gyvenančių ekspertų, tiek tarptautinio profesionalų tinklo GLL nuomonės sutampa. Minime tas pačias šalies stiprybes – aukštąsias technologijas, sveikatingumo sektoriaus pranašumus, aukštą gyvenimo kokybę, darbo ir laisvalaikio pusiausvyrą. Taip pat didžiuojamės savo kultūra ir istorija“, – diskusiją apibendrino Eglė Kudzmanienė, Lietuvos įvaizdžio grupės vyriausioji patarėja.

Dirbtuvėse, vykusiose „Globalių Lietuvos profesionalų forumo“ metu paskutinėmis 2019 metų dienomis Vilniuje, dalyvavo beveik pusšimtis įvairių sričių profesionalų lietuvių iš 22 pasaulio šalių, tame tarpe Egipto, Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Švedijos.

Surinkta medžiaga naudosis Lietuvos pristatymo užsienyje strategijos 2020–2030 m. rengėjai, kurių užduotis – išgryninti Lietuvos visuomenės vertybes ir komunikavimo kryptis, parengti komunikavimo apie Lietuvą gaires, strategijos įgyvendinimo veiksmų ir priemonių planą. Strategija yra Vyriausybės kanceliarijos vykdomo projekto „Vieningos, viešuosius interesus atitinkančios ir į rezultatus orientuotos Lietuvos pristatymo užsienyje sistemos sukūrimas“, finansuojamo 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų lėšomis, dalis.

 

Vyriausybės informacija.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.