Plėsis Kultūros paso paslaugų ratas

Data

2019 06 07

Įvertinimas
0
4214_d27503fa93d47f0b32701c9b14a662a1.jpg

Birželio 11 dieną Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skelbs antrąjį šių metų kvietimą kultūros ir meno įstaigoms, menininkams ir kultūros edukatoriams teikti paraiškas Kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai. Paraiškos bus priimamos iki birželio 28 dienos.

Per informacinį seminarą, skirtą Kultūros pasui aptarti, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė kultūros paslaugų teikėjus supažindino su naujove – trejų metų laikotarpio Kultūros paso tematiniu prioritetu. Jis atitinka 16-tą Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslą – skatinti taikias ir įtraukias visuomenes darniam vystymuisi, suteikti visiems galimybes reikalauti teisingumo ir kurti veiksmingas, atsakingas ir įtraukias institucijas visais lygiais.

Seminare jo dalyviai informuoti apie tai, kaip parengti Kultūros paso paslaugų paraišką, užpildyti elektroninę  paraišką ir pristatyti siūlomą paslaugą. Kultūros paslaugų teikėjai taip pat supažindinti su kriterijais, pagal kuriuos paraiškas vertina Kultūros paso ekspertų komisija.

Kultūros pasas – priemonė, leidžianti kartu su klase ar grupėmis valstybės lėšomis lankytis įvairiausiuose kultūros ir meno renginiuose: spektakliuose, koncertuose, parodose, pažintiniuose ir edukaciniuose kultūros užsiėmimuose. Mokinio kultūros pasui metams skiriama 15 eurų, už kuriuos galima pasirinkti apie keturias kultūros ir meno paslaugas – kultūros renginius, kultūrinės edukacijos užsiėmimus ar kultūros renginius, kuriuose vyksta ir kultūrinė edukacija. Siūlomų paslaugų kaina svyruoja nuo 0,3 iki 15 eurų, o kai kurios paslaugos yra nemokamos.

Nuo 2019 metų balandžio Kultūros pasas pradėjo veikti visa apimtimi. Nuo šių mokslo metų pradžios buvo siūloma 400 kultūros ir meno paslaugų pradinukams, o po pirmojo šių metų kvietimo teikti Kultūros paso paslaugas, kovo mėnesį ekspertų komisija atrinko daugiau kaip 700 papildomų paslaugų visų klasių moksleiviams. Bendras paslaugų skaičius šiuo metu viršija 1100.

Plačiau apie Kultūros pasą

Informacinio seminaro apie Kultūros pasą vaizdo įrašas

Vygaudo Juozaičio nuotrauka. Kultūros ministerijos informacija.

 

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.