Premjeras S. Skvernelis: pensijoms, vaikams ir skurdo mažinimui – papildomi 483 mln. eurų

Data

2017 06 02

Įvertinimas
0
vyriausybe uzrasas.jpg

Kitais metais pensijoms, vaikams ir skurdo mažinimui Lietuvoje bus skirta tiek valstybės lėšų, kiek niekad nebuvo skirta anksčiau. Su planuojama papildoma beveik pusės milijardo eurų injekcija bendra šiam tikslui skirta suma viršys 4 milijardus eurų.

Tokią žinią šiandien pranešė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, kartu su finansų ministru Viliumi Šapoka, Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu bei ūkio ministrui Mindaugu Sinkevičiumi pristatęs mokesčių ir socialinės sistemos tobulinimo tikslus bei konkrečias priemones jiems pasiekti.

„252 ml. eurų – tiek papildomų lėšų numatome pensijoms. 193 mln. eurų – vaikams ir mažai uždirbančioms šeimoms. 38 mln. eurų – kitai paramai“, - teigia Premjeras.

Jo žodžiais, rengiant pasiūlymus į bendrą mokesčių sistemą buvo pažiūrėta kompleksiškai, įvertintos visos visuomenės grupės bei jų poreikiai. Didžiausia parama numatyta mažiausiai uždirbančioms šeimoms, kurios augina vaikus. Visų pirma – vadinamieji „vaiko pinigai“: jie didės nuo dabar mokamų 15,2 eurų iki 30 eurų per mėnesį už pirmą ir antrą vaikus – bei iki 75 eurų per mėnesį už trečią ir kitus vaikus.

„936 eurai – tokia suma „į rankas“ papildomai per metus savo biudžetą papildys šeima, kurios abu nariai uždirba minimalius atlyginimus ir augina 2 vaikus. 1296 – tokia suma „į rankas“  papildomai „į rankas“ biudžetą papildys analogiškos šeimos, auginančios 3 vaikus“, - vardija Vyriausybės vadovas.

Mažiau uždirbantiesiems – irgi geros žinios: siūloma didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį ir prilyginti jį minimaliai mėnesinei algai. Tai reiškia, kad jau kitąmet minimalią mėnesinę algą ir mažiau uždirbantiems pajamos „į rankas“ didės, nes šie žmonės iš viso nemokės gyventojų pajamų mokesčio.

„Tuo pačiu galvojame apie ateitį: kaip skatinti verslumą, produktyvias investicijas, kurti geriau apmokamo darbo vietas. Smulkiems verslininkams siūlome mokestį, priklausantį nuo realaus pelno ir galimybių, tačiau nepriklausantį nuo veiklos srities. O tiems, kurie norėtų pradėti savo verslą – „atostogas“ nuo mokesčių“, – sako S. Skvernelis.

Taip pat numatyta visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams atleisti nuo pelno mokesčio, o verslą pradedantiems gyventojams siūloma suteikti 1 metų mokestines „atostogas“ nuo socialinio draudimo įmokų. Be to, siekiant nukreipti šalį inovacijų linkme ir užtikrinti sėkmingą verslo konkuravimą sparčiai besikeičiančiose globaliose rinkose, siūloma įtvirtinti patraukliausią visoje Europos Sąjungoje mokestinį režimą investicijoms į mokslinius tyrimus, išradimų komercializavimą, naujas technologijas.

Vyriausybė taip pat įvertino galiojančias lengvatas ir siūlo suvienodinti apmokestinimo sąlygas atskiruose sektoriuose bei atsisakyti joms keltų tikslų nepasiekusių bei aplinkai žalingų produktų vartojimą remiančių lengvatų.

Šie pasiūlymai buvo ruošiami ne tik tariantis su įvairių sričių specialistais, bet ir konkrečius siūlymus pateikiant viešai diskusijai. Su jais detaliau susipažinti galės kiekvienas ir savo klausimus ar siūlymus siųsti visą birželį elektroniniu paštu mokesciu.tobulinimas@finmin.lt ir info@socmin.lt.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.