Tęsiamos socialinės iniciatyvos „Rinkis gyvenimą“ veiklos

Data

2019 07 31

Įvertinimas
0
14591_8a245f77795cd8fc1ecdfd3bbea1e89c.png

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas 2019 metais finansuos 52 projektus, skirtus skatinti visuomenę gyventi sveikai ir stiprinti psichikos sveikatą. Šiemet prevenciniams projektams bei moksliniams tyrimams skirta daugiau kaip 3 mln. eurų, o sutartis su projektų vykdytojais tikimasi pasirašyti iki rugpjūčio 22 dienos.

Sveikos gyvensenos skatinimo projektams šiemet skirta beveik 2 mln. eurų. Bus užtikrinamas socialinės informacinės kampanijos „Rinkis gyvenimą“ tęstinumas, taip pat vykdomi prevenciniai projektai, skatinantys fizinį aktyvumą, sveikatai palankių elgsenos įpročių formavimą ir stiprinimą bei mažinantys tabako gaminių ir elektroninių cigarečių vartojimą ankstyvame amžiuje. Mokslinių projektų metu bus sukurtas mokinių fizinio pajėgumo nustatymo, stebėsenos ir analizės modelis, kuris padės geriau stebėti vaikų fizinio aktyvumo pokyčius, bus tiriamas depresijos paplitimas atskirose gyventojų grupėse, vertinamas reagavimo į savižudybės krizę sistemos veiksmingumas.

Visuomenės psichikos sveikatos stiprinimui skirta per 1 mln. eurų, už kuriuos bus sukurtas ir išbandytas nuotolinis psichologinės konsultacijos vaizdo priemonėmis modelis, išplėstos psichologinio konsultavimo ir emocinės paramos studentams bei emocinėje krizėje esantiems žmonėms paslaugos. Taip pat bus sukurtas kompleksinės integruotos pagalbos paslaugų modelis, skirtas raidos sutrikimus turintiems vaikams ir jų šeimos nariams.

Tarp kitų fondo veiklų numatytos įvairios kitos švietėjiškos veiklos, skatinančios pasirinkti sveiką gyvenimo būdą ir rūpintis savo psichine sveikata. Mokslinių projektų rezultatų tikimasi sulaukti po dvejų metų, o prevencinių projektų pasiekimai bus skaičiuojami jau kitąmet.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.