Vyriausybė kviečia dalyvauti viešojoje konsultacijoje!

Data

2018 04 05

Įvertinimas
1
demografija.png

Prasideda viešosios konsultacijos dėl plano, skirto spręsti demografijos problemas, mažinti emigraciją ir gerinti gyvenimo kokybę Lietuvoje. Prie plano kūrimo naujais pasiūlymais arba jau esančių idėjų korekcijomis kviečiami prisidėti ir piliečiai bei visuomeninės organizacijos. Preliminarų Demografijos, migracijos ir integracijos 2018-2030 metų strategijos įgyvendinimo planą parengė valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos. Pamatyti planą bei pateikti savo idėją ar komentarą galima čia: http://epilietis.lrv.lt/formos/demografija.

Gavus visuomenės pasiūlymus ir pastabas, planas bus atnaujintas ir nedelsiant pradėtas įgyvendinti.

Priemonių planas rengiamas:

 1. siekiant gerinti šeimų padėtį, 

 2. skatinti gimstamumą,

 3. padėti senjorams išsilaikyti darbo rinkoje bei užtikrinti jų užimtumą,

 4. siekiant sumažinti emigraciją,

 5. norint paskatinti tautiečius sugrįžti į Lietuvą.

Pirma plane siūloma priemonių grupė - ŠEIMA. Siūloma apsvarstyti sveiko nemokamo vaikų maitinimo mokyklose sugrąžinimą, teikti papildomą paramą gimus kūdikiui, plėsti vaikų dienos centrų steigimo praktiką, įvesti mokinio „kultūros pasą“, sudaryti sąlygas vaikams nemokamai lankyti muziejus. 

Antra plane siūloma priemonių grupė - MIGRACIJA. Norima sukurti aktyvios pagalbos, visapusiško konsultavimo grįžtantiems mūsų tautiečiams sistemą. Užtikrinti valstybės prievolę padėti iš užsienio grįžusioms šeimoms, vaikams adaptuotis mūsų švietimo sistemoje, mūsų tautiečiams adaptuojantis darbo rinkoje, susigrąžinant prieš išvykstant į užsienį turėtą profesinę kvalifikaciją, skatinant steigti verslus Lietuvoje. Bus siekiama platinti patrauklius darbo siūlymus išvykusiems aukštos kvalifikacijos specialistams, siekiant juos susigrąžinti į Lietuvą ir t.t.  

Trečia plane siūloma priemonių grupė - SENJORAI. Tam skirtos priemonės: mažesnės „Sodros“ įmokos pensinio amžiaus darbuotojams, didesnė įmoka sveikatos priežiūros įstaigoms už prirašytą vyresnį kaip 65 m. asmenį, vakarietiška praktika paremtų, modernių senjorų namų koncepcija bei kiti siūlymai.

Dayvauk viešojoje konsultacijoje ir išsakyk savo nuomonę!

Komentarai

3
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Vardenis Pavardenis
  Prieš 11 mėn.

  Viskas juk taip paprasta: mažinti biurokratiją ir gerinti sąlygas verslui (bent jau nekaitalioti įstatymų kas pusę metų). Ir viskas išspręsta.

  1
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Martynas
  Prieš 11 mėn.

  Visų pirma, kas būtų labai svabu įgyvendinti, tai dvigubos pilietybės klausimas. Norint "susigrąžinti" išeivius/emigrantus lietuvius, reikėtų tiems žmonėms ir jų atžąloms kitose šalyse leisti turėtį ir lietuvišką pasą, o ne sulaukus 18-os metų rinktis kurį nori. Žmonės žinantys, kad tūrės ir Lietuvos pilietybę, gal vis daugiau ir daugiau norės sugrįšt į Lietuvą. Toliau, gal jau tai skambės nuvalkiotai, bet MMA turėtų būti daug didesnis. Būkime realistai, 400 EUR ant popieriaus neatrodo taip daug, o ypač jei žmogus turi ir vaiką ar du. Vis dėl to, gera ekonomika ir ekonominė situacija gali labai daug prisidėti prie socialinės Lietuvos žmonių/gyventojų gerovės. Žmonės pataps laimingesni, pasikeis ir jų požiūris į sveikesnį ir doresnį gyvenimo būdą. Galiausiai, turbūt būtų visai puiku, kad šalis taptų labiau liberalesnė. Užvien kuriant įstatymus draudžiančius vartoti tam tikrus intoksikantus kaip "žolę", ribojant alkoholio pardavimą, visiškai mažai dėmesio skiriant seksualiniai edukacijai mokyklose, reikėtų daugiau dėmėsio skirti ir į mūsų mokinių švietimą. Kam reikalinga tikybos pamoka? Ar mūsų Konstitucijoje yra parašyta, kad mes turime savo vaikus mokyti katalikų tikybos? Nemanau... Yra labai negražu girdėti (mano paties atsiminimas) tikybos pamokoje, kad lytiniai santykiai tegali būti tarp vyro ir moters, o moteris su moterimi ar vyras su vyru yra labai nepadoru ir užtai gręsia pragaras. Gal reikėtų kažkam truputį "atsigauti" ir pažvelgti į realybę, gyvename laisvoje Lietuvoje, esame potenciali gera šalis Europoje, progresuojame tam tikrose srityse, bet kai kur esame dar užstrigę. Šeima, tai yra du žmonės, nesvarbu kokia jų lytis, žmonės yra žmonės ir jie gali būti šeima. Lietuvos valdininkai, nepatingėkit ir paskaitykit, ką "jūsų" žmonės jums siūlo. Ačiū už jūsų dėmesį.

  1
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.
 • Danius Zalieckas
  Prieš 11 mėn.

  Valstybė kuria (arba griauna) ne kurdama priemones, o svertais ir skatindama arba žlugdydama piliečių iniciatyvą. Žmogus, vaikydamasis gerovės, o kartais tiesiog gelbėdamasis nuo skurdo, gali palikti šeimą, namus, draugus. Bet jis nepaliks ir nepatikės kitam savo mėgstamo užsiėmimo, verslo, jei tik jame matys perspektyvą ir galimybę realizuoti save. Vadinasi, Lietuvoje reikia skatinti smulkų verslą, amatus. Jei neaišku kaip tą daryti, tai pasidomėti, kaip su tuo yra pvz. Anglijoje ir suteikti dar palankesnes sąlygas. To turėtų pakakti viskam. Be to, į savo piliečius valstybė turėtų žiūrėti kaip į savo didžiausią turtą ir į vaikų auginimą turėtų žiūrėti kaip į rimtą darbą. T.y, motinoms, auginančioms du vaikus - mokėti minimalų atlyginimą, o nuo trečio - vidutinį.

  0
  Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
  Blogai įvestas apsaugos kodas.