Vyriausybės rūmuose - Lietuvos tautinių bendrijų paroda

Reginio pradžia

2016-05-18

Kurso pabaiga

2016-06-06

Trečiadienį Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis atidarė parodą „Lietuvos tautinės bendrijos: istorijos keliu“. Paroda rengiama jau trečius metus pažymint Lietuvos tautinių bendrijų dieną – gegužės 21-ąją.

„Dar XIV a. Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas savo laiškuose pakvietė Europos miestų piliečius atvykti į Lietuvą ir čia apsigyventi. Nuo tada Vilnius tapo daugiataučiu miestu, čia gyveno ir iki šiol sugyvena gausybė skirtingų tautybių žmonių“, – ceremonijos metu sakė premjeras A. Butkevičius.
 
Vyriausybės vadovas pridūrė, kad šiandien daugiatautiškumas ir daugiakultūriškumas yra ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos bruožas. „Mūsų šalies istoriją kūrė daugelio tautų atstovai, kartu mes stovėjome Lietuvos nepriklausomybės ištakose, kartu sveikinome laisvą Lietuvą ir, tikiu, kartu pasitiksime valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejų“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Premjeras renginio svečius savo idėjomis ir darbais pakvietė prisidėti prie 100-mečio šventės, taip įamžinant bendrą savo bendruomenių ir Lietuvos istoriją.
 
Vyriausybės kancleris A. Mačiulis palinkėjo išlaikyti tautų savitumą ir jų kultūrinę įvairovę. „Mes ypatingai vertiname visų Lietuvoje gyvenančių tautinių bendruomenių atstovus. Visai netrukus minėsime pirmuosius atkurto Tautinių mažumų departamento veiklos metus. Esu tikras, kad šis departamentas padeda ne tik jums puoselėti tautinį identitetą, bet ir lietuvių tautai geriau pažinti čia gyvenančių tautinių bendrijų kultūrą, tradicijas, kasdienį gyvenimą“, – sakė Vyriausybės kanceliarijos vadovas.

Renginio metu buvo įteiktos premjero padėkos žmonėms, kurie prisideda prie Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų kultūros sklaidos.

2013 m. spalio 15 d. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė gegužės 21-ąją Lietuvos tautinių bendrijų diena. 2011 m. visuotinio gyventojų ir būstų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyvena 154 tautybių asmenys. Lietuvių tautybės asmenys sudaro 84 proc., o įvairių kitų tautybių – apie 16 proc. visų Respublikos gyventojų. Didžiausios tautinės mažumos šalyje – lenkai (apie 6,6 proc. gyventojų), rusai (5,8 proc.), baltarusiai (1,2 proc.). Vilnius ir Vilniaus apskritis ir šiandieną išlieka tautiškai margiausia Lietuvos teritorija (iš 810 403 jos gyventojų 328 950 yra ne lietuviai, priklauso kitoms tautybėms).

Paroda „Lietuvos tautinės bendrijos: istorijos keliu“ siekia Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams plačiau pristatyti sostinės daugiakultūriškumą, įvairiapusiškumą bei spalvingumą. Svarbu pabrėžti, jog 2013–2015 metais beveik kiekviena iš susikūrusių ir įregistruotų Lietuvos tautinių bendrijų atšventė arba dar švęs savo veiklos 25-metį. Tad šioje parodoje eksponuojami stendai, kuriuose pristatomi dvidešimties Lietuvos tautinių bendrijų istorija ir veikla, vainikuoja ketvirčio amžiaus bendrijų darbus.

Kiekviena tautinė bendrija šioje parodoje pristato pati save: bendrijos pačios rengė tekstus, parinko iliustracijas, išsakė tai, kas joms atrodė svarbu ir aktualu.

Paroda leis ne tik susipažinti, bet ir pažinti Lietuvos tautines bendrijas, prisidės prie tolerancijos ugdymo bei plėtos kultūrų dialogą visuomenėje.

 

Aplankyti parodą galite iš anksto užsiregistravę telefonu (8 5) 266 3711.