BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl man, kaip paprastam žmogui, naudinga dalyvauti viešojoje konsultacijoje?

Viešosiose konsultacijose dalyvauti asmeniškai naudinga, nes taip galima tiesiogiai išsakyti nuomonę rūpimu klausimu ir pilietine teise pasinaudoti nelaukiant rinkimų. 
Viešosios konsultacijos – vienas visuomenės įtraukimo į sprendimų priėmimą būdų, tai neatsiejama atviro ir kokybiško valdymo dalis. Iš visuomenės išgirsti pasiūlymai parodo poreikį keisti, kurti naujus ar naikinti senus teisės aktus. 


Ar viešosiose konsultacijose gali dalyvauti bet kuris asmuo?

Pagal viešosios konsultacijos tikslus pasirenkamos konkrečios viešosios konsultacijos tikslinės grupės, todėl kartais konsultuojamasi su plačiąja visuomene, kartais – su konkrečiais asmenimis (ekspertais, akademikais, organizacijų atstovais). 
Nepaisant to, visą su viešąja konsultacija susijusi informaciją, įskaitant ir teiktus pasiūlymus, sprendimą dėl jų panaudojimo ir tolesnius planus, reikia skelbti viešai, kad visuomenei būtų aiškus priimamų sprendimų pagrindas. 


Kaip galiu susitikti su ministru?

Su ministru susitikti galima paskelbtomis susitikimų dienomis (susitikimų grafiką tvirtina Ministras Pirmininkas). Su ministru susitikti gali bet kuris Lietuvos gyventojas ar užsienio lietuvis, kuris turi klausimų ir nori juos aptarti su vienu iš ministrų.
Užsiregistruoti į priėmimą galima tel. (8 5) 266 3711, pateikus prašymą raštu ar el. paštu [email protected] arba per portalą E. pilietis. 
Daugiau informacijos galite rasti čia.


Jeigu negaliu dalyvauti viešojoje konsultacijoje (pvz., apskritojo stalo diskusijoje), kokiais būdais dar galiu pareikšti savo nuomonę ir įžvalgas? 

Jeigu užsiregistravus viešojoje konsultacijoje dalyvauti vis dėlto nepavyksta, savo pasiūlymus, idėjas ir pastabas galite pateikti raštu viešosios konsultacijos iniciatoriams. Viešųjų konsultacijų organizatorių kontaktus galite rasti prie atitinkamos viešosios konsultacijos skilties portale E. pilietis. 
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-13