BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


header image

Moksleiviai – į Vyriausybę

                  

Ieškome aktyvių, iniciatyvių ir gerai besimokančių moksleivių visoje Lietuvoje, užsienio šalyse esančiose lietuvių mokyklose. Norime sudaryti sąlygas patiems geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir tapti aktyvesniais piliečiais.

Projektą organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija. Projekto dalyviai turi galimybę iš arti pamatyti Lietuvos institucijų ir politikų kasdienį darbą ir savaitę patys dalyvauti šioje veikloje.

Projektas organizuojamas kasmet nuo 2009 m.

 

2021 m. projekto partneriai:

            

 

Informacija dėl 2022 m. projekto bus skelbiama pavasarį.

Kas gali dalyvauti?

Kviečiami dalyvauti visų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir užsienio šalių lietuvių bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai ir būsimi 12 (4 gimnazijos) klasės mokiniai.

Kaip vyksta projektas?

Projekte dalyvauja 30 atrinktų dalyvių. Dalyviai paskirstomi po du. Savaitės praktiką jie atlieka vienoje iš keturiolikos ministerijų arba Vyriausybės kanceliarijoje. Dalis projekto veiklų vykdomos bendrai, dalyvaujant visiems 30 projekto dalyvių.

Projekto veiklų grafikas sudaromas visai darbo savaitei, nuo pirmadienio ryto iki penktadienio vakaro.

Ką veikia projekto dalyviai?

Projekto savaitę dalyviai bendrauja su Ministru Pirmininku, ministrais, dalyvauja posėdžiuose, susitikimuose, susipažįsta su institucijos, jai pavaldžių įstaigų darbu, atlieka institucijos jiems paskirtus darbus, rengia bendrą savaitės užduotį.

Laisvu metu dalyvių laukia neformalūs pokalbiai su žinomais Lietuvos žmonėmis ir kitos smagios veiklos! 

Kaip atrenkami dalyviai?

Atrankos kriterijai: motyvacija dalyvauti projekte, mokomųjų dalykų pasiekimai, visuomeninis aktyvumas. Projektų dalyvius iš užsiregistravusiųjų atrinks ir į praktikos vietas paskirs konkurso dalyvių atrankos komisija, sudaryta iš projekto organizatorių, partnerių, Švietimo mokslo ir sporto ministerijos bei kitų atstovų. Su atrinktais dalyviais bus susisiekta rugpjūčio mėn. pradžioje.

Ar tai kainuoja?

Dalyvavimas projekte yra nemokamas. Išlaidų gali pareikalauti kelionės į/iš Vilniaus (jei gyvente kitame mieste), taip pat pinigų gali prireikti smulkioms asmeninėms išlaidoms.

Projektu:

  • skatiname domėjimąsi valstybės institucijų veikla,
  • supažindiname su darbo viešajame sektoriuje principais,
  • didiname Vyriausybės, ministerijų, joms pavaldžių įstaigų atvirumą ir skaidrumą,
  • skatiname piliečių aktyvumą, domėjimąsi šalies politiniu gyvenimu.
  • supažindiname visuomenę su kasdieniu Vyriausybės darbu.

Projektas:

  • keičia nuomonę ir laužo stereotipus apie valstybės tarnybą;
  • griauna sienas tarp jaunimo iš skirtingų šalies regionų bei užsienio – projekte laukiami moksleiviai iš visos Lietuvos ir užsienio lietuvių mokyklų;
  • sudaro galimybes realiai prisidėti prie pokyčių šalyje!
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-02-25