BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Svarbu žinoti

Kas gali dalyvauti?

Kviečiami dalyvauti Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir užsienio šalių lietuvių bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai ir būsimi 12 (4 gimnazijos) klasės mokiniai. 

Kaip vyksta projektas?

Projekto dalyviai visą savaitę dalyvauja veiklose, padedančiose geriau susipažinti su Vyriausybės darbu. Paskirstyti poromis, jie atlieka savaitės praktiką vienoje iš keturiolikos ministerijų arba Vyriausybės kanceliarijoje. Visos savaitės metu dalyviai susipažįsta su institucijų veikla, atlieka jiems paskirtus darbus.  

Dalis projekto veiklų organizuojamos bendrai visiems 30 projekto dalyvių: jie dalyvauja neformaliuose pokalbiuose su žinomais Lietuvos žmonėmis, protmūšiuose ar kitose veiklose. Projekto dalyviai turi galimybę pabendrauti su Ministru Pirmininku, jo politine komanda, ministrais, dalyvauti posėdžiuose ir susitikimuose. 

Moksleiviai taip pat rengia bendrą savaitės projektą, kurio tikslas – pasidalinti savo vizija ir lūkesčiais įvairiais valstybės valdymo klausimais.   

Projekto veiklos vyksta visą darbo savaitę – nuo pirmadienio iki penktadienio. 

Kaip atrenkami dalyviai?

Atrankos kriterijai: svarbiausia – motyvacija ir domėjimasis politiniu šalies gyvenimu, smalsumas, visuomeninis aktyvumas, taip pat svarbu ir mokymosi rezultatai. Projekto dalyvius iš užsiregistravusiųjų atrinks ir į praktikos vietas paskirs konkurso dalyvių atrankos komisija. Ji sudaryta iš projekto organizatorių, partnerių, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei kitų institucijų atstovų. Su atrinktais dalyviais bus susisiekta rugpjūčio mėn. pradžioje. 

Ar tai kainuoja?

Projekto dalyviai nemokamai apsigyvens viešbutyje „Corner Hotel“, taip pat bus pasirūpinta jų maitinimu – pusryčiais, pietumis ir vakariene. Viešasis transportas – kelionės troleibusu ir autobusu – Vilniaus mieste visą savaitę bus nemokamas. Dalyviams gali tekti sumokėti kelionės į Vilnių / iš Vilniaus išlaidas (jei gyvenate kitame mieste), taip pat asmeninėms išlaidoms gali prireikti smulkių pinigų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-07-04