BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


VIEŠŲJŲ KONSULTACIJŲ METODIKA IR JOS TAIKYMO GAIRĖS

2017 m. atlikta Lietuvos ir užsienio šalių viešųjų konsultacijų vykdymo praktikos analizė parodė, jog viešąsias konsultacijas valstybės institucijos ir įstaigos taiko vangiai arba metodiškai netaisyklingai. Dažnai nenustatomas aiškus konsultacijos tikslas, visuomenei nesuteikiamas grįžtamasis ryšys, vykdomos konsultacijos nėra vertinamos. Remiantis šios analizės rezultatais, parengta Viešųjų konsultacijų metodika, kurios tikslas – nustatyti konsultacijų vykdymo mechanizmą, kurį savo veikloje taikys LR valstybės institucijos ir įstaigos. Metodikoje apibrėžiami atviro valdymo ir konsultacijų principai, nustatomi konsultacijas vykdantys subjektai ir jų tarpusavio ryšys, nubrėžiamas viešųjų konsultacijų organizavimo ir vykdymo proceso standartas. Pagal metodikos nuostatas ir atliktų bandomųjų konsultacijų rezultatus parengtos metodikos taikymo gairės. Gairių tikslas – pateikti praktines rekomendacijas įstaigoms, kaip, remiantis metodikos nuostatomis, tinkamai planuoti, organizuoti ir vykdyti konsultacijas; kaip išanalizuoti, vertinti ir viešinti jų rezultatus. Metodika  taikymo gairės skirtos taikyti valstybės institucijoms ir įstaigoms (LR Vyriausybės kanceliarijai, LR ministerijoms ir LR Vyriausybei bei ministerijoms pavaldžios institucijoms / įstaigoms bei kitoms valstybės institucijoms ir įstaigoms). Metodiką ir jos gaires taip pat rekomenduojama taikyti LR savivaldybių institucijų veikloje.

  1. Norėdami atsisiųsti viešųjų konsultacijų Metodiką ir taikymo gaires spauskite čia.
  2. Leidinio formas galite atsisiųsti čia.

Metodika parengta Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-02-25