Apklausa dėl specializuotų alkoholio parduotuvių modelio

Remiantis įvairių šaltinių duomenimis, Lietuva – viena iš daugiausiai alkoholio suvartojančių Europos valstybių, o piktnaudžiavimas alkoholiu yra tiesiogiai susijęs su polinkiu į priklausomybę, sveikatos problemas bei didesne nelaimingų atsitikimų tikimybe.

Mūsų šalyje jau numatytos priemonės, padėsiančios mažinti alkoholio vartojimą: didinami akcizo mokesčiai, trumpinamas alkoholio prekybos laikas, didinamas amžius, nuo kurio galima įsigyti ir vartoti alkoholį, įvestas draudimas alkoholio reklamai, apribojimai nestacionarioms prekybos vietoms ir kt. Be šių priemonių, dėl kurių jau apsispręsta, Vyriausybė papildomai įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) iki 2018 m. gegužės 1d. parengti alkoholio prekybos per specializuotas parduotuves modelį.

Specializuota alkoholio parduotuvė – alkoholiniams gėrimams prekiauti skirta vieta, kurioje šie produktai yra atskirti nuo kito tipo (maisto, pramonės, kt.) prekių, o tam skirtos patalpos atitinka specialius reikalavimus (pavyzdžiui, įrengtas atskiras įėjimas,

naudojama atskira kasa, pastatytos pertvaros).

Mums labai svarbi visų suinteresuotų šalių nuomonė šiuo klausimu. Kviečiame ją išreikšti dalyvaujant gyventojų ir verslo bei asocijuotų struktūrų apklausoje, kurios tikslas – sukurti šioms grupėms priimtiniausią ir veiksmingiausią specializuotų alkoholio parduotuvių modelį.

Dėkojame už Jūsų skirtą laiką.

 • *

  Šioje apklausoje Jūs:  

  Reiškiate savo asmeninę nuomonę

  Atstovaujate verslo įmonę, susivienijimą ar kitą asocijuotą struktūrą

  0
 • 1
 • 35
Paskutinė atnaujinimo data: 2017-08-18