BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėl 2021–2030 metų nacionalinio pažangos plano

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

1406

Aprašymas

LR Vyriausybės kanceliarija inicijuoja viešąją konsultaciją su visuomene dėl 2021–2030 metų nacionalinio pažangos plano (toliau – Planas), kuris rengiamas siekiant nustatyti pagrindinius ateinantį dešimtmetį valstybėje siekiamus pokyčius, užtikrinančius pažangą socialinėje, ekonominėje, aplinkos ir saugumo srityse. Planuojant pokyčius, atsižvelgiama į valstybės pažangos strategijoje „Lietuva 2030” numatytą valstybės pažangos viziją ir raidos kryptis, Nacionalinio saugumo strategiją, Lietuvos Respublikos bendrojo plano koncepciją ir joje įtvirtintą vertybinį pagrindą bei šalies erdvinio vystymosi kryptis, Jungtinių tautų Darnaus vystymosi darbotvarkę 2030 ir kitus tarptautinius susitarimus, įsipareigojimus bei Europos Sąjungos (toliau – ES) teisės aktus.

KODĖL TAI SVARBU?

Plane numatyti strateginiai šalies pažangos tikslai ir uždaviniai kuria valstybę, kurioje visiems gyventojams būtų užtikrinta aukšta gyvenimo kokybė, kiekvienam sudarant sąlygas dalyvauti visuomenėje ir kurti gerovę šalyje. Plano pagrindinis tikslas – žmogus, įgalintas veikti ir dirbti kokybišką darbą, gaunantis orias pajamas, gyvenantis saugioje, sveikoje ir švarioje aplinkoje. Strateginiams tikslams ir uždaviniams numatomi kiekybiniai poveikio rodikliai. Poveikio rodiklių projektą rasite čia.

Plano strateginius tikslus ir pažangos uždavinius papildo horizontalieji principai: darnus vystymasis, inovatyvumas ir lygios galimybės visiems, kuriais siekiama nuosekliai ir kompleksiškai formuoti tam tikrą požiūrį ir elgesį, aktualų įgyvendinant visus strateginius tikslus ir uždavinius. Kiekvieno horizontalaus principo įgyvendinimui taip pat planuojami konkretūs siektini rodikliai. Daugiau informacijos apie horizontalius principus rasite čia.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS TIKSLAS – sužinoti visuomenės nuomonę apie jai svarbiausius plano tikslus ir gauti pasiūlymus dėl plano tikslinimo.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS METODAI – diskusijos, elektroninė apklausa.

DISKUSIJŲ METU NUMATOMA pristatyti Plano projektą ir jame planuojamus esminius pokyčius ateinančiam dešimtmečiui. Taip pat aptarti įžvalgas, pasiūlymus dėl Plano objekto, jame formuluojamų strateginių tikslų, pažangos uždavinių bei siekiamų kiekybinių rodiklių.

Plano projektą pristatys LR Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis kartu su viceministrų komanda.

DISKUSIJŲ LAIKAS:

Gruodžio  9 d. diskusija dėl 2021 – 2030 m. Nacionalinio pažangos plano projekto. Pradžia - 13 val. Trukmė - 4 val. 

Gruodžio  10 d.  diskusija dėl 2021 – 2030 m. Nacionalinio pažangos plano projekto. Pradžia - 13 val. Trukmė - 4 val. 

DISKUSIJŲ VIETA: "Crowne plaza" viešbutis, Safyrinė konferencijų salė, M.K. Čiurlionio g. 84, Vilnius.

Taip pat šiuo metu dėl Plano projekto vyksta ir viešoji konsultacija su visuomene elektroninės apklausos būdu.  

ELEKTRONINĖS APKLAUSOS TRUKMĖiki 2020 metų sausio 10 d.

REZULTATŲ PANAUDOJIMAS – gauti pasiūlymai dėl plano bus įvertinti rengiant galutinę plano redakciją.

INFORMACIJĄ apie dabartinę 2014–2020 m. Nacionalinės pažangos programą (kuriai baigus galioti rengiamas 2021–2030 metų nacionalinis pažangos planas) ir jos DERINIMĄ SU VISUOMENE rasite šioje nuorodoje: http://www.esparama.lt/nacionaline-pazangos-programa1

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS ATASKAITOS 

Gruodžio 9 dienos diskusijos ataskaitą rasite čia.

Gruodžio 10 dienos diskusijos ataskaitą rasite čia

2021–2030 METŲ NACIONALINIO PAŽANGOS PLANO galutinį projektą, parengtą atsižvelgiant į pasiūlymus, pateiktus viešųjų konsultacijų metu, rasite čia

Plano 1-ą priedą rasite čia.

Plano 2-ą priedą rasite čia.

Viešoji konsultacija vykdoma Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

Paskelbta

2019-11-20

Galioja iki

2020-01-10