BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėl Kultūros paveldo apsaugą ir paslaugų teikimą reglamentuojančių teisės aktų ir kultūros paveldo apsaugos srityje dalyvaujančių institucijų funkcijų tyrimo

Paskelbta

2019-10-25

Institucija
Galioja iki

2019-11-05

Įvertinimas

0

Aprašymas

Kontekstas

Per Nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje kelis kartus buvo keičiamas kultūros paveldo apsaugos teisinis reglamentavimas bei pertvarkytas šios srities viešasis administravimas. Esama situacija nepilnai užtikrina tinkamą kultūros paveldo apsaugą ir efektyvų  paslaugų teikimą gyventojams kultūros paveldo apsaugos srityje. Todėl šiuo metu atliekamas Kultūros paveldo apsaugą ir paslaugų teikimą reglamentuojančių teisės aktų ir kultūros paveldo apsaugos srityje dalyvaujančių institucijų funkcijų tyrimas, kurio tikslas pateikti rekomendacijas, skirtas patobulinti teisinį reglamentavimą ir institucinę sandarą, kad gyventojams būtų teikiamos kokybiškos paslaugos efektyviausiu būdu. Viešajai konsultacijai teikiama trečioji tarpinė šio tyrimo ataskaita, kurioje pateikta Kultūros paveldo apsaugą ir paslaugų teikimą reglamentuojančių LR įstatymų ir jų poįstatyminių teisės aktų bei tarptautinių dokumentų, susijusių su kultūros paveldo apsauga analizė, kultūros paveldo administravimo procese dalyvaujančių institucijų funkcijų analizė ir remiantis šiomis analizėmis suformuluotos rekomendacijos, skirtos  patobulinti kultūros paveldo apsaugos teisinį reglamentavimą ir institucinę sąrangą.

Tikslinė grupė

Kultūros paveldo apsaugos srityje dirbantys profesionalai, kultūros paveldo objektų valdytojai, gyventojai gyvenantys kultūros paveldo teritorijose, kultūros paveldo apsauga  suinteresuotų visuomeninių organizacijų atstovai.

Viešosios konsultacijos tikslas

Konsultuotis su visuomene, dėl Tyrimo  tarpinėje  ataskaitoje pateiktų rekomendacijų, t. y.  ar  jos yra tinkamos  ir ar jų pakanka, kad kultūros paveldo apsaugos sistema taptų efektyvesnė ir gyventojams būtų teikiamos kokybiškos paslaugos efektyviausiu būdu.

Viešosios konsultacijos trukmė

Iki 2019 m. lapkričio 5  d.

Pasiūlymų ir pastabų teikimas

Pasiūlymus ir pastabas prašome teikti el. paštu: gintare.vitkauskaite@smartcontinent.com

Rezultatų panaudojimas

Į pastabas bei pasiūlymus bus atsižvelgiama tobulinant Tyrimą.

Susipažinti su Tyrimo projektu galima čia.

Grupės

Piliečiai, Organizacijos, Asociacijos, Mokymo įstaigos, Valstybinės institucijos, Gyventojai, Organizuotos pilietinės visuomenės grupės, Socialiniai partneriai, Verslo organizacijų atstovai, Ekspertai