BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dėl medicinos ir odontologijos rezidentūros studijų programų vykdymo reikalavimų ir priežiūros tvarkos aprašo pakeitimo

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas

0

Peržiūros

350

Aprašymas

Siekiama Medicinos rezidentūros studijų ir odontologijos rezidentūros studijų programų vykdymo reikalavimų ir priežiūros tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. vasario 13 d. nutarimu Nr. 144 „Dėl Medicinos rezidentūros studijų ir odontologijos rezidentūros studijų programų vykdymo reikalavimų ir priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyti, kad rezidentūros studijų programų trukmė, atsižvelgiant į Europos medicinos specialistų draugijos (UEMS) oficialias rekomendacijas, būtų prailginta (iš 3-7 m. į 4-7 m., 1 Priede išdėstant pagal rezidentūros programas). Lietuvos sveikatos mokslų universitetui ir Vilniaus universitetui įgyvendinant pakopinių kompetencijų projektus, išryškėjo problema – per trumpa didelės dalies medicinos rezidentūros studijų programų trukmė. Dėl šios priežasties gydytojai rezidentai ne visada sugeba sukaupti reikiamus įgūdžius, įsisavinti teorines žinias ir toliau darbe praktiškai taikyti pačias naujausias diagnostikos ir gydymo metodikas. Per trumpa rezidentūros studijų trukmė taip pat nesudaro galimybių efektyviai įgyvendinti pakopinių kompetencijų projektų rezidentūros studijose ir ateityje kokybiškai paruošti gydytojus specialistus. Ilginti dalies rezidentūros studijų programų trukmę yra būtina, siekiant užtikrinti tarptautinius medicinos studijų kokybės standartus. 

Taip pat atsižvelgiant į sveikatos priežiūros specialistų trūkumą, jų netolygų pasiskirstymą Lietuvos nacionalinėje sveikatos sistemoje, ypač regionuose, išsiaiškinus, jog tik 16,21% Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir 27,59% Vilniaus universiteto rezidentų atlieka rezidentūros ciklus kitose rezidentūros bazėse, esančiose ne universiteto ligoninėse, bei tik 3,28% Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir 1,21% Vilniaus universiteto rezidentų atlieka rezidentūros ciklus ne Vilniuje ir ne Kaune, siūloma nustatyti rodiklį, kokia dalis rezidentūros turi būti atliekama rezidentūros bazėse, esančiose kitame mieste, nei yra rezidentus rengiantys universitetai. Siekiant išplėsti rezidentūros bazių skaičių siūloma įvesti sąvoką "mentorius".

Konsultacijos tikslas

Gauti socialinių partnerių nuomonę ir pasiūlymus dėl rezidentūros trukmės ilginimo (atsižvelgiant į UEMS reikalavimus) ir rezidentų judumo, siekiant užtikrinti, jog gydytojai rezidentai sukauptų reikiamus įgūdžius, įsisavintų teorines žinias ir toliau darbe praktiškai taikytų pačias naujausias diagnostikos ir gydymo metodikas bei tolygesnį rezidentų pasiskirstymą nacionaliniu mastu.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Pateikti pasiūlymai bus panaudojami tobulinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. vasario 13 d. nutarimo Nr. 144 „Dėl Medicinos rezidentūros studijų ir odontologijos rezidentūros studijų programų vykdymo reikalavimų ir priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo projektą.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Iki spalio 29 d. prašome teikti pasiūlymus elektroniniu paštu diana.smaliukaite@sam.lt.

Kontaktai

Sveikatos apsaugos ministerijos Strateginio planavimo ir valdymo skyriaus patarėja Diana Smaliukaitė, el. p. diana.smaliukaite@sam.lt.

Paskelbta

2021-10-14

Galioja iki

2021-10-27