BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos demografijos forumas: Ar vėl tapsime 3 milijonų šalimi?

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

375

Aprašymas

Šis renginys skirtas pratęsti diskusijas su visuomene, kaip geriausiai spręsti Lietuvos demografijos problemas. Prie plano kūrimo naujais pasiūlymais arba jau esančių idėjų papildymais kviečiami prisidėti visi piliečiai, nevyriausybinės organizacijos, mokslo bei verslo atstovai. 

Preliminarų Demografijos, migracijos ir integracijos 2018-2030 metų strategijos įgyvendinimo planą parengė valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos. Savo idėjas piliečiai galėjo išreikšti 2018 m. balandžio 5 d. – gegužės 24 d. viešojoje konsultacijoje užpildydami anketą E.pilietis portale (su rezultatais galite susipažinti paspaudę nuorodą).

Siekiant sužinoti piliečių nuomonę demografijos klausimais, gegužės mėn. vyko fokus grupės, kurių metu visuomenės atstovai buvo kviečiami pasidalinti savo patirtimi ir įžvalgomis emigracijos, vyresnio amžiaus asmenų integracijos bei šeimos sąlygų Lietuvoje gerinimo temomis.

Birželio 21 d. (ketvirtadienį) vyksiantis forumo renginys yra skirtas su visuomene aptarti esamą situaciją bei dar kartą pakviesti sudalyvauti diskusijose, po kurių bus atnaujinamas Vyriausybės parengtas priemonių planas Demografijos, migracijos ir integracijos strategijai įgyvendinti.

Renginio programa 

 

Renginio pranešimai

D. Matulionio pranešimas

Dr. I. Strumickienės prenešimas

Lauros Bačinskienės pranešimas

D. Gedvilo pranešimas

Prof. Anne White pranešimas 

Prof. Boguslavo Gruževskio pranešimas

Rasos Žemaitės pranešimas 

Rasos Žemaitės pranešimas su tekstu

Ramunės Bindokienės pranešimas

 

Renginio tiesioginės transliacijos įrašai

1 dalis - migracija: https://www.youtube.com/watch?v=a6XjtDFwqHE 

2 dalis - šeimos politika ir vyresnio amžiaus žmonių integracija: https://www.youtube.com/watch?v=Ky4LcGAbtrw 

3 dalis - apibendrinimas ir uždarymas: https://www.youtube.com/watch?v=T6zxTdy6-jM 

 

 

 

Viešosios konsultacijos rezultatai

Su forumo ataskaita galite susipažinti paspaudę čia.

Forumas vykdytas Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

 

Paskelbta

2018-06-05

Galioja iki

2018-06-20