BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ekspertų diskusija „Lygios moterų ir vyrų galimybės: kokiais veiksmai jas užtikrinsime ateityje?“

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Konsultacijos metodas
Metodo data
2022-06-30

Aprašymas

Ekspertų diskusija Lygios moterų ir vyrų galimybės: kokiais veiksmai jas užtikrinsime ateityje?“

Lyčių lygybė yra viena iš būtinų sėkmingos, laimingos, ekonomiškai klestinčios, demokratija pagrįstos visuomenės sąlygų. Tačiau, Lietuvoje nelygybė tarp moterų ir vyrų vis dar pasireiškia įvairiose srityse. 

2021 m. įsigaliojus naujam Lietuvos strateginio valdymo modeliui, nustojo galioti Valstybinė moterų ir vyrų lygių galimybių 2015–2021 m. programa ir jos 2018–2021 m. veiksmų planas. Lyčių lygybė, kaip horizontalusis principas, nuo šiol bus integruota į visus strateginio planavimo dokumentus ir įtraukta į atskirų sričių plėtros programas. Tačiau, atsižvelgiant į sparčiai kintančią situaciją, kylančius naujus iššūkius, tokius kaip COVID pandemija ir dėl jos kilusius pokyčius, nuspręsta papildomai parengti naują Moterų ir vyrų lygių galimybių 2023–2026 m. veiksmų planą, kuriame svarbu numatyti tikslines priemones, skatinančias spartesnį lyčių lygybės progresą Lietuvoje. Siekiant užtikrinti tinkamas moterų ir vyrų lygias galimybes Lietuvoje, būtina spręsti vis dar aktualias problemas dėl švietimo ir darbo rinkos segregacijos, darbo užmokesčio atotrūkio, lyčių disbalanso, dalyvaujant aukščiausių sprendimų priėmime, nelygiaverčio buities darbų ir priežiūros pareigų šeimoje pasidalijimo ir kt.

Nevyriausybinių organizacijų, socialinių partnerių, mokslo, privataus ir viešo sektoriaus ekspertų nuomonės labai reikšmingos siekiant tinkamai įvertinti kylančius naujus iššūkius ir tendencijas, turinčias įtakos moterų ir vyrų lygybei Lietuvoje ir tikslingam tolimesniam lyčių lygybės politikos  formavimui. Rengiant Moterų ir vyrų lygių galimybių 2023–2026 m. veiksmų planą, siekiama remtis Europos, tarptautinio lygmens rekomendacijomis ir surinktais faktiniais duomenimis ir ekspertų nuomone bei siūlymais. Ekspertų diskusijoje bus aptariamos Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) išskirtų sričių – „Darbas“, „Pinigai“, „Žinios“, „Laikas“, „Galia“ problematikos ir ieškoma sprendimų, kaip gerinti lyčių lygybės situaciją Lietuvoje.

Konsultacijos tikslas

Sužinoti ekspertų nuomonę apie Lietuvos lyčių lygybės politikos formavimo ateitį ir sulaukti pasiūlymų, naudingų rengiant Moterų ir vyrų lygių galimybių 2023–2026 m. veiksmų plano priemones, veiksmus ir veiklas. 

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Į gautus pasiūlymus bus atsižvelgta formuojant Lietuvos lyčių lygybės politikos ateitį ir rengiant Moterų ir vyrų lygių galimybių 2023–2026 m. veiksmų planą. Išsakytos nuomonės bus naudingos. 

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Ekspertų diskusija vyks 2022 m. birželio 30 d. (ketvirtadienį) nuo 9:00 val. iki 16:30 val. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, A. Vivulskio g. 13, Vilnius, 201 salė (II aukštas).

Ekspertų diskusijos programa

Norinčius dalyvauti konsultacijoje, prašome registruotis iki š. m. birželio 28 d. (antradienio) 17:00 val., spustelint šią nuorodą: https://forms.office.com/r/mFdtN9271x. 

Registruojantis prašoma pasirinkite vieną iš nurodytų darbo grupių:
I darbo grupė: „Darbas“ / „Pinigai“ / „Galia“
II darbo grupė: „Žinios“ / „Laikas“ / „Galia“.

Svarbi informacija, dalyvausiantiems diskusijoje: 

Kontaktai

Iškilus klausimams, prašome kreiptis el. p. [email protected] arba tel. 8 699 94 218.

Viešosios konsultacijos rezultatai

Viešosios konsultacijos rezultatai

Paskelbta

2022-06-13

Galioja iki

2022-07-01