BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl i.SAF - elektroninio sąskaitų faktūrų posistemio

Paskelbta

2020-01-24

Institucija
Galioja iki

2020-02-25

Įvertinimas

20

Aprašymas

Programa "Kurk Lietuvai" kartu su Mokesčių inspekcija organizuoja viešąją konsultaciją, skirtą įvertinti i.SAF sistemos naudotojų pasitenkinimą šios elektroninės paslaugos kokybe, naudotojų poreikius bei nustatyti i.SAF privalumus ir trūkumus.

i.SAF yra Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) teikiama elektroninė paslauga. i.SAF posistemyje PVM mokėtojai teikia suvestinius PVM sąskaitų faktūrų registrų standartizuoto formato duomenis VMI. i.SAF registrus turi prievolę teikti beveik 72 tūkst. mokesčių mokėtojų. 2019 m. Valstybės kontrolės išvadose teigiama, jog planuota i.SAF nauda mokesčių mokėtojams nėra pasiekta, o keliama administracinė našta yra didesnė nei planuota. Atsižvelgiant į tai, Valstybės kontrolė rekomendavo atlikti mokesčių mokėtojų (tikslinių grupių) i.SAF naudojamumo ir patogumo bei poreikių apklausą.

Viešosios konsultacijos tikslas – įvertinti i.SAF sistemos naudotojų pasitenkinimą šios elektroninės paslaugos kokybe, naudotojų poreikius bei nustatyti i.SAF privalumus ir trūkumus.

Konsultacijos metodas - elektroninė apklausa.

Konsultacijos trukmė - iki vasario 24 dienos.

Rezultatų panaudojimas

Remiantis apklausos rezultatais, bus parengtas i.SAF naudojimo, naudotojų poreikių ir elgsenos tyrimas, taip pat Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Finansų ministerijai bus pateiktos rekomendacijos dėl sistemos tobulinimo.

Daugiau informacijos apie projektą: http://kurklt.lt/projektai/ismaniai-visuomenei-ismanus-mokesciai/

Kaip dalyvauti?

Prašome i.SAF naudotojų užpildyti anoniminę elektroninę apklausą, pateiktą žemiau.

Apklausos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik  informacijai sužinoti ir valdyti.

Viešoji konsultacija vykdoma Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

KLAUSIMYNAS, SKIRTAS i.SAF NAUDOTOJAMS

 

Grupės

Piliečiai, Organizacijos, Verslo organizacijų atstovai

Teikite pasiūlymus dėl konsultacijos

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose ir teikti pasiūlymus dėl jų gerinimo Lietuvos Respublikos institucijose.

Oficialus pasiūlymas

Norėdami gauti institucijos sprendimą / atsakymą dėl Jūsų pasiūlymo, stebėti jo nagrinėjimo eigą ir gauti formalų įstaigos atsakymą, prisijunkite prie sistemos.

Anoniminis pasiūlymas

Norėdami teikti pasiūlymą kaip anoniminis naudotojas, turėsite užpildyti specialią formą bei negalėsite stebėti Jūsų pasiūlymo nagrinėjimo eigos. Institucija nėra atsakinga už atsakymo pateikimą anoniminiam naudotojui.

Pasirinkite bylą
Galimi bylų tipai: doc, docx, gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, mp3, odt, odp, ods, pdf, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx, wav, adoc, ai, zip, 7z, 7zFM.exe

Pažymėti laukai yra privalomi.