BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Inovacijos Lietuvos energetikoje ir kaip jas skatinti?

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti

Aprašymas

 

KODĖL INOVACIJOS SVARBIOS ENERGETIKAI?

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje Lietuvos vizija energetikos inovacijų srityje – iš energetikos technologijas importuojančios šalies tapti energetikos technologijas kuriančia ir jas eksportuojančia šalimi. Jau šiuo metu Lietuvoje yra sukurta ir kuriama nemažai inovacijų energetikos sektoriuje, tačiau siekiama sistemiškai globoti ir skatinti novatoriškų energetikos technologijų kūrimą bei plėtrą. Norima pasiekti, kad Lietuvoje atliekami moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra, sukuriami produktai būtų įdiegti į pramoninę gamybą ir taptų Lietuvos eksporto dalimi, taip prisidedant prie šalies ekonomikos augimo.

Inovacijos – tai naujų ar patobulintų produktų ir procesų, kurie iš esmės skiriasi nuo ankstesnių produktų ir procesų, pateikimo rinkai ir naudojimo veiklų sistema. Inovacijos energetikos srityje turi prisidėti prie kertinių Lietuvos energetikos strateginių tikslų: konkurencingumo didinimo, patikimumo (saugumo) užtikrinimo ir įtakos klimato kaitai bei aplinkos oro taršai mažinimo.

Energetikos sritys, kuriose siekiame inovatyvių produktų / paslaugų kūrimo:

 • IT ir kibernetinio saugumo sprendimai energetikai;
 • biomasės ir biokuro technologijos;
 • saulės ir vėjo energetikos technologijos;
 • geoterminės energijos technologijos;
 • efektyvaus energijos vartojimo didinimo sprendimai;
 • išmanūs energijos tinklų valdymo / apskaitos būdai;
 • energijos kaupiklių kūrimas;
 • alternatyvių degalų / biodujų technologijos;
 • elektromobilumo sprendimai;
 • novatoriški energetikos rinkos produktai;
 • vandenilio ir vandenilio dujų gamybos elektrolizės būdu (power-to-gas) technologijų kūrimas bei inovatyvus panaudojimas;
 • suskystintų gamtinių dujų technologijų kūrimas bei inovatyvus panaudojimas;
 • šiltnamio efektą sukeliančių dujų sugavimo, utilizavimo ir saugojimo technologijos ir inovatyvūs sprendimai;
 • branduolinė energetika (Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimas, radioaktyviųjų atliekų tvarkymas);
 • ir kiti sprendimai.

VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS TIKSLAS
Surinkti, išanalizuoti ir įvertinti Lietuvos įmonėse kuriamus, parduodamus ir eksportuojamus inovatyvius su energetika susijusius produktus, paslaugas bei sprendimus. Taip pat, išanalizuoti – kokie inovatyvus problemų sprendimai, idėjos yra kuriamos bei brandinamos šalies mokslo institucijose.
Viešosios konsultacijos metu kartu bus siekiama išsiaiškinti, kokios valstybės institucijų priemonės duotų didžiausią postūmį, skatinant inovacijų ekosistemos kūrimąsi energetikos sektoriuje ir siekiant  tikslų, taip pat, bus siekiama didinti žinomumą inovatyvių su energetika susijusių produktų ir paslaugų.


VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS METODAI – elektroninė apklausa, apskrito stalo diskusija bei individualūs susitikimai.

I etapas. Tikslinė apklausa. Iki 2019 spalio 7 d.

II etapas. Apskrito stalo diskusija. Iki 2019 spalio 22 d.

III etapas. Individualūs susitikimai. Iki 2019 lapkričio 30 d.


REZULTATŲ PANAUDOJIMAS

Viešosios konsultacijos metu surinkti duomenys leis Energetikos ministerijai apsibrėžti didžiausią potencialą turinčias Lietuvoje kuriamų energetikos sektoriaus inovacijų sritis bei jose kuriamus produktus ir paslaugas. Surinkta informacija taip pat padės atrinkti tas energetikos inovacijų kryptis, kurios turi didžiausią sinergiją su Lietuvos įsipareigojimais ES klimato kaitos mažinimo strateginiais tikslais bei europinėmis tendencijomis. Visi viešosios konsultacijos rezultatai padės Energetikos ministerijai formuoti inovacijų energetikoje plėtros ir skatinimo politiką bei padės teikiant pasiūlymus 2021-2027 m. ES finansavimo periodo planavimo dokumentams.


KAIP DALYVAUTI?

Užpildykite žemiau esančią anketą. 

PAPILDOMA INFORMACIJA

Dėl papildomos informacijos reiktų kreiptis į Energetikos ministerijos atstovą Andrių Jovaišą, el. paštu andrius.jovaisa@enmin.lt, telefonu (8 5) 203 4830, papild. 3.  Apklausoje pateikti asmens duomenys bus naudojami tik pasiūlymams sužinoti ir valdyti.


 

 

Paskelbta

2019-09-16

Galioja iki

2019-10-07