BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija jaunimo atstovams "ŽINAU-ĮSITRAUKIU-VERTINU | Kaip padidinti valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą?"

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas

3

Peržiūros

1

Aprašymas

Vyriausybės kanceliarija kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba organizuoja viešąją konsultaciją – diskusiją „ŽINAU–ĮSITRAUKIU–VERTINU: kaip padidinti valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą?, kuria siekiama pristatyti esamus ir rasti naujus sprendimus, kokiomis priemonėmis į viešąsias konsultacijas įtraukti jaunimo atstovus.

Jaunimo politika Lietuvoje plėtojama jau daugiau nei 20 metų. Ji orientuota į jaunus asmenis (14 – 29 metų), kurių 2020 m. pradžioje valstybėje buvo 496 tūkstančiai. Siekiant sudaryti tinkamas sąlygas jauniems žmonėms aktyviai dalyvauti atviroje ir demokratinėje visuomenėje, įgyvendinamos programos, kuriomis skatinamos jaunimo, su jaunimu dirbančių organizacijų bei jaunų žmonių iniciatyvos.

Aktyvus jaunimo dalyvavimas priimant svarbius visuomenei sprendimus yra labai reikšmingas, nes jauni žmonės ne tik pasiūlo drąsių idėjų, bet ir turi ryžto jas įgyvendinti. Svarbu atrasti būdus, kaip jaunimas galėtų plačiau įsitraukti į pilietines veiklas ir dalyvauti priimant svarbius visuomenei sprendimus.

Renginio metu vyks plataus masto idėjų generavimo sesija su jaunimo atstovais. Pasitelkus grafinio atvaizdavimo metodus, bus analizuojamos aktualios jaunimo įtraukimo į sprendimo priėmimą priemonės.

Viešosios konsultacijos tikslas – diskusijoje su jaunimo atstovais atskleisti – kodėl šiuo metu jaunimo dalyvavimas viešosiose konsultacijose nėra toks aktyvus ir kokiomis priemonėmis reiktų siekti proveržio.

Tikslinė grupė – jaunimo atstovai, jaunimo organizacijų atstovai.

Laikas – diskusija nuotoliniu būdu vyks 2020 m. gegužės 19 d., pradžia – 13.00 val. 

Dalyvavimas – renginyje kviečiami dalyvauti jaunimo, jaunimo organizacijų atstovai. 

Norinčius dalyvauti diskusijoje kviečiame užpildyti šią nuorodą. Pasiekus maksimalų dalyvių skaičių, registracija stabdoma. Registracijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik renginio dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti.

Rezultatų panaudojimas  viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami rengiant Viešųjų konsultacijų kokybės gerinimo strategijos priemones 2020 metams, teisės aktų projektus jaunimo įtraukimo į viešojo valdymo procesus srityje. 

Papildoma informacija – tai yra antrasis 3-jų dalių renginių ciklo „ŽINAU–ĮSITRAUKIU–VERTINU: kaip padidinti valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą?“ renginys. Tą pačią dieną vyks plataus masto idėjų generavimo sesijos su ministerijų ir vyresnio amžiaus žmonių atstovais.

Renginio pranešėjo pristatymą rasite šioje nuorodoje: Jaunimo dalyvavimas viešojoje politikoje: esama situacija, priemonės

Jaunimo dalyvavimo viešojoje politikoje priežasčių ir galimybių vizualiniai sprendimai pateikti šiose nuorodose: 1-as vizulas2-as vizualas3 vizualas4 vizualas

Kviečiame renginio dalyvius užpildyti kokybės vertinimo anketą.

Renginio ataskaitą rasite čia. 

Viešoji konsultacija vykdyta Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

Paskelbta

2020-05-12

Galioja iki

2020-05-19