BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ką laikome nevyriausybinėmis organizacijomis Lietuvoje?

Paskelbta

2017-11-02

Galioja iki

2017-11-30

Konsultacijos metodas

Apklausa

Įvertinimas

1

Aprašymas

Ši apklausa yra programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadovų Aurelijos Olendraitės ir Virgilijaus Pajaujo vykdomo projekto „NVO duomenų bazės koncepcija“ dalis. 

 

Pilietinė visuomenė yra valstybės demokratijos veidrodis. Todėl kiekviena demokratiška valstybė siekia įvairiomis priemonėmis stiprinti pilietinę visuomenę. Aktyvūs piliečiai buriasi į nevyriausybines organizacijas (NVO), siekdami visuomenei ar tam tikrai jos grupei naudingų tikslų.

Problema: 2013 m. priimtame Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme pirmą kartą įtvirtintas nevyriausybinės organizacijos (NVO) apibrėžimas. Vizualų NVO apibrėžimo paaiškinimą galite pamatyti čia:

 

Tačiau ilgainiui pastebėta, kad esamas apibrėžimas ne pakankamai tiksliai nusako ką turėtume laikyti NVO. Dažnai valstybės institucijoms ir piliečiams iškyla pagrįstų dvejonių, ar tam tikra organizacija, turinti viešosios įstaigos, asociacijos ar labdaros ir paramos fondo teisinę formą, turėtų būti laikoma NVO. Todėl siekiant stiprinti nevyriausybines organizacijas, kurios yra svarbi organizuoto pilietiškumo išraiška, esamą apibrėžimą numatoma tikslinti.

TIKSLAS: Siekiant patikslinti šioms organizacijoms keliamus kriterijus, analizuojama kitų valstybių geroji praktika, atsižvelgiama į Lietuvos pilietinio sektoriaus būklę ir raidą, taip pat siekiama sužinoti piliečių nuomonę. Todėl prašome Jūsų iki lapkričio 14 d. išreikšti savo nuomonę toliau pateikiamais klausimais:

 

 

 

Viešosios konsultacijos rezultatai

Visuomenės nuomonės, ką laikome nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO) Lietuvoje, apklausos rezultatai.

Viešoji konsultacija vykdyta Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.