BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kaip norėtumėte gauti informaciją apie planų ar programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo procedūras?

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2022-07-08 iki 2022-07-29

Apklausos anketą iki liepos 29 d. galite užpildyti čia.

Aprašymas

Aplinkos ministerija siekia išsiaiškinti, kiek  Lietuvos visuomenė įsitraukia į planų ir programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) procedūras ir kokie visuomenės informavimo būdai prieinamiausi ir priimtiniausi šalies gyventojams. Apklausoje kviečiami dalyvauti visi asmenys, kurie yra dalyvavę, ketina dalyvauti, ar domisi informacija apie planų ir programų SPAV procedūras.

SPAV – ankstyvoji aplinkos apsaugos priemonė (vykdoma pačiame ankstyviausiame planų ar programų rengimo etape), skirta nustatyti, apibūdinti ir įvertinti galimas reikšmingas planų ir programų įgyvendinimo pasekmes aplinkai; užtikrinti, kad bus konsultuojamasi su valstybės ir savivaldybių institucijomis, visuomene, atsižvelgiama į šių konsultacijų rezultatus; užtikrinti, kad planų ir programų rengimo organizatoriai turės išsamią ir patikimą informaciją apie galimas reikšmingas planų ir programų įgyvendinimo pasekmes aplinkai ir atsižvelgs į ją.

SPAV metu vertinamos galimos planų ir programų sprendinių įgyvendinimo pasekmės visoms aplinkos sudėtinėms dalims: orui, vandeniui, klimatui, kraštovaizdžiui, biologinei įvairovei, dirvožemiui, žemės paviršiui ir jos gelmėms, nekilnojamosioms kultūros vertybėms, materialiam turtui, visuomenės sveikatai ir kt.

Atrankos strateginiam pasekmių aplinkai vertinimui atlikti (atranka) metu nustatoma, ar privaloma atlikti konkretaus plano ar programos vertinimą.

Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatos suteikia visuomenei galimybę dalyvauti visuose atrankos ir vertinimo etapuose. Visuomenės įtraukimas į aplinkosauginių sprendimų priėmimą yra ir jos teisė dalyvauti aplinkosauginių sprendimų priėmime pagal Orhuso konvenciją realizavimas.

Konsultacijos tikslas

Konsultacija skirta sužinoti Lietuvos visuomenės nuomonę dėl jai prieinamiausių ir priimtiniausių informacijos apie SPAV procedūras skelbimo būdų.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Surinkta informacija padės nustatyti visuomenei prieinamiausius ir priimtiniausius informacijos apie SPAV procedūras skelbimo būdus ir, atsižvelgiant į rezultatus, tobulinti visuomenės dalyvavimą SPAV procedūrose reglamentuojančius teisės aktus, numatyti reikalingas priemones informacijos prieinamumui didinti.

Konsultacijos metu gauta informacija bus naudojama užtikrinant visų apklausos dalyvių konfidencialumą.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Apklausos anketą iki liepos 29 d. galite užpildyti čia.

Kontaktai

Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos politikos grupės vyriausioji specialistė Rasa Griškevičienė, el. p. [email protected]

Paskelbta

2022-07-08

Galioja iki

2022-07-29