BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kino sklaida regionuose

Paskelbta

2019-01-25

Galioja iki

2019-02-28

Konsultacijos metodas

Konferencija/Forumas

Įvertinimas

5

Aprašymas

Kontekstas

Programa "Kurk Lietuvai" vykdydama projektą, kurio tikslas užtikrinti, kad regionuose kinas taptų prieinamas technologiškai, organizuoja viešąją konsultaciją. 

Lietuvoje jaučiama didelė atskirtis tarp didžiųjų miestų ir regionų gyvenimo kokybės, kurį iš dalies lemia kultūros paslaugų prieinamumo skirtumai. Kultūrinių renginių trūkumas regionuose mažina jų, kaip gyvenamosios, laisvalaikio ir turizmo erdvės, patrauklumą, o tai tampa vienu iš kriterijų, kodėl žmonės migruoja į didžiuosius šalies centrus ar svetur. Žmonių skaičiaus mažėjimas regionuose yra opi problema ir reikalauja holistinio požiūrio ir kompleksiškų sprendimų.

2017 m. LR Vyriausybės nutarime Nr. 167 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo plano patvirtinimo“ kultūros paslaugų infrastruktūros atnaujinimas yra numatytas kaip prioritetas, siekiant didinti kultūros paslaugų patrauklumą ir prieinamumą visuomenei. Infrastruktūros kino rodymui užtikrinimas valstybės lygiu leistų ne tik formuoti požiūrį, jog kultūra turi būti prieinama visiems gyventojams, bet ir plačiajai Lietuvos auditorijai pristatyti nacionalinį kiną, kuris šiuo metu išgyvena pakylėjimą ir kurio pristatymo galimybės atneštų grąžą ne tik kino industrijai, bet ir valstybei bei skatintų jo konkurenciją lygiomis teisėmis. Pastaraisiais metais buvo analizuojami įvairūs scenarijai bei galimos kino rodymo alternatyvos, ir rezultatai parodė, jog, norint įrengti kino rodymui skirtas vietas ir platinti kiną regionuose, svarbu, kad bendradarbiautų viešas ir privatus sektoriai.

2018 m. rugsėjo-spalio mėn. parengta Lietuvos esamos situacijos analizė patvirtino didelį kino sklaidos regionuose užtikrinimo poreikį. Tai atsispindi skirtingais lygmenimis: kino kultūros prieinamumo svarba reglamentuojama valstybės strateginiais dokumentais, jaučiamas didelis profesionalaus kino rodymo noras savivaldos lygmeniu (administracijos, kultūros įstaigų, regionų gyventojų) bei matomas to reikalingumas iš kino industrijos perspektyvos.

Kadangi problema yra kompleksinė, turėtų būti taikomi skirtingi metodai, siekiant nustatyti suinteresuotų šalių poziciją skirtingais klausimais ir gauti jų rekomendacijas. Nustatyti skirtingų visuomenės grupių poziciją, vykdoma viešoji konsultacija.

TIKSLAS: surinkti skirtingų grupių visuomenės atstovų nuomonę dėl strateginių priemonių, gauti pasiūlymus dėl jų įgyvendinimo, taip pat gilesnes įžvalgas dėl priemonių, kurios suformuluotos remiantis teminio tyrimo išvadomis.

Viešosios konsultacijos metodai:

  • Savivaldybių administracijos ir kultūros įstaigų apklausa. Jos tikslas: nustatyti kino sklaidos įgyvendinimo priemones, kurios atrodytų prasmingos iš savivaldos pusės.
  • Seminaras su savivaldybių administracijų kultūros skyrių atstovais. Jo tikslas: pamatuoti savivaldybių poreikį dalyvauti projekte.
  • Konferencija savivaldybių administracijos ir kultūros įstaigų atstovams. Jos tikslas: gauti grįžtamąjį ryšį ir pasiūlymus dėl konkrečių įsipareigojimų, norinčių projekte dalyvauti savivaldybių.
  • Fokus grupė/apskrito stalo diskusija su kino industrijos atstovais (platintojais, rodytojais ir prodiuseriais). Tikslas: įvertinti kino rinkos poreikius ir galimybes.

LAIKAS: viešoji konsultacija vykdoma 2018 m. lapkričio – 2019 m. vasario mėnesiaisRezultatai bus pristatyti 2019 m. kovo pradžioje.

REZULTATŲ PANAUDOJIMAS: rezultatai bus naudojami užtikrinant, kad ir regionuose kinas taptų prieinamas technologiškai, kino rodymo infrastruktūra atnaujinama arba sukuriama. Antra, užtikrinant, kad čia prieinamas taptų kokybiškas kino turinys.

Papildoma informacija:

Ši viešoji konsultacija yra dalis „Kurk Lietuvai“ programos vykdomo projekto „Kino sklaida regionuose“, kuris vykdomas Lietuvos kino centre. Visą su projektu „Kino sklaida regionuose“ susijusią informaciją galite rasti programos „Kurk Lietuvai“ svetainėje. Susipažinkite paspaudę čia. 

Projekto vadovėsGiedrė Simanauskaitė (giedre.simanauskaitė@kurklt.lt) ir Irmina Žemaitytė (irmina.zemaityte@kurklt.lt)

Viešoji konsultacija vykdyta Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

 

Grupės

Piliečiai, Organizacijos, Socialiniai partneriai, Ekspertai