BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame diskutuoti apie Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimą dėl studijų finansavimo modelio pertvarkos

Svarbu: Viešoji konsultacija rengiama didesnio poveikio projektui
Organizuojanti institucija
Įvertinimas

0

Peržiūros

43

Aprašymas

Viešoji konsultacija vykdoma dėl rengiamo Mokslo ir studijų įstatymo  pakeitimo dėl studijų finansavimo modelio pertvarkos, valstybės finansuojamų studijų vietų planavimo ir valstybės biudžeto lėšų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti paskirstymo.

Studijų finansavimo modelio keitimo tikslas – skatinti aukštąsias mokyklas daugiau dėmesio skirti geresnei studijų kokybei, todėl siūloma aukštosioms mokykloms skirti bazinį finansavimą studijoms ne tik pagal priimtuosius, bet ir orientuojantis į studijų kokybę. Naujasis mišrus finansavimo modelis turėtų ne tik studijų krepšelio, bet ir papildomų elementų.

Valstybės lygiu būtų nustatomos pirmosios studijų pakopos ir vientisųjų studijų kryptys, kuriose priėmimas neribojamas, o kitos valstybės finansuojamos vietos būtų nustatomos pagal studijų kryptis arba studijų programas.

Visas priėmimas į aukštojo mokslo studijas būtų vykdomas per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociaciją bendrajam priėmimui vykdyti (LAMA BPO), rezultatai fiksuojami LAMA BPO sistemoje, kad būtų matomi visi priėmimo duomenys, būtų vykdoma duomenų analizė ir analitika.

Išsamesnė informacija apie siūlomas pertvarkas pateikiama čia.

Su parengtu teisės akto projektu galima susipažinti Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS), nuoroda čia.

Konsultacijos tikslas

Diskutuoti dėl pateiktų siūlymų dėl studijų finansavimo modelio pertvarkos, valstybės finansuojamų studijų vietų planavimo ir valstybės biudžeto lėšų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti paskirstymo.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami tobulinant Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimo projektą, susijusį su studijų finansavimo modelio pertvarka

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Teikiant siūlymus elektroniniu paštu skirmante.smalskyte@smm.lt.

Kontaktai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų departamento Studijų skyriaus vyr. specialistė Skirmantė Smalskytė

El. p. skirmante.smalskyte@smm.lt

Tel. +370 5 2191218

Paskelbta

2021-11-18

Galioja iki

2021-12-10

Teikite pasiūlymus dėl konsultacijos

Kviečiame dalyvauti viešosiose konsultacijose ir teikti pasiūlymus dėl jų gerinimo Lietuvos Respublikos institucijose.

Oficialus pasiūlymas

Norėdami gauti institucijos sprendimą / atsakymą dėl Jūsų pasiūlymo, stebėti jo nagrinėjimo eigą ir gauti formalų įstaigos atsakymą, prisijunkite prie sistemos.

Anoniminis pasiūlymas

Norėdami teikti pasiūlymą kaip anoniminis naudotojas, turėsite užpildyti specialią formą bei negalėsite stebėti Jūsų pasiūlymo nagrinėjimo eigos. Institucija nėra atsakinga už atsakymo pateikimą anoniminiam naudotojui.

Pasirinkite bylą
Galimi bylų tipai: doc, docx, gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, mp3, odt, odp, ods, pdf, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx, wav, adoc, ai, zip, 7z, 7zFM.exe

Pažymėti laukai yra privalomi.

Komentarai

0
Prašome susipažinti su taisyklėmis ir jas patvirtinti.
Blogai įvestas apsaugos kodas.