BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame išreikšti nuomonę apie ECHA pasiūlymą riboti šviną lauko šaudyme ir žvejyboje

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti

Aprašymas

Švinas šimtmečius buvo plačiai naudojamas gaminant medžioklės, sportinio šaudymo šaudmenis ir žvejybos reikmenis – svarelius, masalą. Apskaičiuota, kad kiekvienais metais Europos Sąjungoje į aplinką pasklinda apie 44 tūkst. tonų švino: 57 proc. šio kiekio dėl sportinio šaudymo, 32 proc. dėl medžioklės ir 11 proc. dėl žvejybos.

Jei švino patekimo į aplinką neribosime, per ateinančius 20 metų joje pasklis apie 876 tūkst. tonų šio metalo. Švinu apsinuodija laukiniai vandens paukščiai, per mitybos grandines švino junginiai vėliau gali keliauti ir į kitus organizmus, įskaitant žmonių vartojamus maistui, pavyzdžiui, žuvį.

Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) Socialinės ekonominės analizės komitetas pateikė Nuomonę dėl siūlomo švino apribojimo lauko šaudyme ir žvejyboje. Aplinkos ministerija kviečia visas suinteresuotas šalis teikti pastabas ir pasiūlymus šiam projektui.

Konsultacijos tikslas

Siekiama įvertinti įvairių suinteresuotųjų įrodymais pagrįstą nuomonę dėl ir SEAK nuomonės siūlomo švino apribojimo projekto, kad šis komitetas galėtų priimti galutinę nuomonę. 

Bendrą nuomonę, pasiūlymus, pagrindžiančius dokumentus ir informaciją atsakant į konkrečius klausimus dėl pasiūlyto apribojimo teikite čia.

Aplinkos ministerija kviečia pasiūlymų su pagrindžiančia informacija, kuriuos Lietuvos suinteresuotieji subjektai teikia ECHAi kopiją pateikti Aplinkos ministerijai el.paštu [email protected]. Gauta informacija pasitarnaus siekiant parengti išsamią ir subalansuotą nacionalinę poziciją dėl teisėkūros pasiūlymo.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešosios konsultacijos metu pateikta informacija, duomenys, pasiūlymai bus įvertinti rengiant galutinę ECHA SEAK nuomonę ir Europos Komisijai rengiant atitinkamą ES teisės akto projektą – REACH reglamento XVII priedo pakeitimą.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Išreikšti nuomonę galite užpildydami klausimyną ECHA tinklapyje čia.

Viešoji konsultacija paskelbta 2022 m. birželio 29 d.

Viešoji konsultacija vyks iki 2022 m. rugpjūčio 29 d. 

 

Išreikšti nuomonę dėl EFSA pateikto duomenų rinkinio galite užpildydami klausimyną ECHA tinklapyje čia.

Viešoji konsultacija paskelbta 2022 m. liepos 6 d.

Viešoji konsultacija vyks iki 2022 m. spalio 6 d.

Rekomendacijas, kaip teisingai pateikti nuomonę ir pagrindžiančius dokumentus rasite čia.

Kontaktai

Dėl daugiau informacijos ir kylančių klausimų kreipkitės el. paštu [email protected]lt arba rašykite Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos politikos grupės patarėjai Aurelijai Bajoraitienei, tel.: +370 61876434, el. paštas: [email protected].

Paskelbta

2022-08-01

Galioja iki

2022-08-29