BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame teikti pastabas dėl Atvirųjų klasių aprašo projekto

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti

Aprašymas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pristato Mokinių įvairovei atvirų grupių, klasių sudarymo ir ugdymo organizavimo jose tvarkos aprašo projektą ir kviečia suinteresuotas visuomenės grupes teikti pastabas ir pasiūlymus jam tobulinti.

Konsultacijos tikslas

Rengiantis nuo 2024-ųjų plėtoti įtrauktį visose šalies mokyklose nuo 2023-ųjų rugsėjo mėn. savivaldybių mokyklose planuojama įsteigti apie 100 pilotinių įtraukiųjų, kitaip – atvirųjų klasių, kuriose bus įgyvendinami skirtingi įtraukiojo ugdymo modeliai ir priemonės.

Visuomenės pastaboms pristatomas aprašo projektas nustato mokinių įvairovei atvirų grupių ir klasių sudarymo požymius, veiklos principus, ugdymo jose įgyvendinimo modelius, švietimo įstaigos, jos savininko teises ir pareigas.

Atvirosios klasės tikslas – sudaryti sąlygas įvairių ugdymosi poreikių turinčių mokinių įtraukčiai į ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas įgyvendinančias švietimo įstaigas, jose užtikrinant visiems vaikams / mokiniams jų galias ir gebėjimus atitinkantį ugdymą.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Atsižvelgus į visuomenės pastabas ir pasiūlymus ir patvirtinus Mokinių įvairovei atvirų grupių, klasių sudarymo ir ugdymo organizavimo jose tvarkos ir finansavimo sąlygų aprašą, bus skelbiamas konkursas savivaldybėms įgyvendinti pilotinius įtraukiųjų klasių modelius savo mokyklose.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Pastabų laukiama iki 2023 m. vasario 23 d. el. paštu [email protected].

Viešosios konsultacijos rezultatai

Gauti pasiūlymai ir pastabos iš 5 organizacijų. Visų organizacijų teiktuose pasiūlymuose išsakyta mintis, kad laukė Lietuvoje galimybės išbandyti ugdymą dalyvaujant keliems mokytojams pamokoje, kai tuo tarpu dalyvaudami tarptautiniuose vizituose ir stebėdami užsienio šalių patirtis dažnai mato pamokoje ne vieną mokytoją.   

3 pasiūlymai konkretūs ir orientuoti į Aprašo turinį. Atsižvelgta į juos. Pagrindinis pastebėjimas, kad pasigesta finansavimo dalies, tad, atsižvelgiant į šiuos pastebėjimus, dokumentas papildytas finansavimo dalimi.

Paskelbta

2023-02-08

Galioja iki

2023-02-23