BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame teikti pastabas pagal švietimo bendruomenės siūlymus patobulintiems bendriesiems ugdymo planams

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti

Aprašymas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsižvelgusi į švietimo bendruomenės siūlymus, parengė bendrųjų ugdymo planų korekcijas. Jos atliktos po ministerijos vadovų ir pedagogų susitikimų „Ministerija be sienų“ dešimtyje Lietuvos regionų. Gegužę ir birželį vykusiuose susitikimuose buvo aptartos švietimo aktualijos, pasirengimas naujiems mokslo metams, tobulintini dokumentai. Vieni iš jų – 2023–2024 ir 2024–2025 mokslo metų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendrieji ugdymo planai. Kviečiame susipažinti su siūlomais atnaujinimais ir pateikti savo pastabas iki 2023 m. liepos 17 d.

Atsižvelgiant į mokyklų prašymą, siūloma koreguoti nuostatą dėl mokinių, besimokančių pagal muzikos, dailės, menų, sporto ir kitas neformaliojo vaikų švietimo ar formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas ar jas baigusių, atleidimo nuo to paties dalyko pamokų. Iki šiol mokinys galėjo nelankyti dalies arba visų tų dalyko pamokų ir atsiskaityti su mokytoju sutartu metu. Tačiau mokytojams nuo pamokų atleistų mokinių atsiskaitymai tapo papildomu darbu po pamokų, tad atnaujintame projekte numatoma, kad mokinys gali būti atleistas tik nuo dalies pamokų, o į su mokytoju sutartus atsiskaitymus turėtų ateiti pamokų metu.

Atnaujintame bendrojo ugdymo planų patikslinta dėl gyvenimo įgūdžių dalyko įvedimo: nebelieka atskiro iki šiol buvusio žmogaus saugos dalyko.

Taip pat patikslinta, kad III–IV gimnazijos klasėje formuojamos atskiros laikinosios mokinių grupės mokytis bendruoju ir išplėstiniu kursu lietuvių kalbos ir literatūros ir matematikos. Grupės iš paralelinių klasių formuojamos ir IV gimnazijos klasėje mokantis inžinerinių technologijų skirtingų potemių, jei mokykla gali pasiūlyti tokią mokymo įvairovę.

Atskiru priedu aprašytas socialinės-pilietinės veiklos organizavimas. Siūloma mokykloje paskirti už šią privalomą mokiniams veiklą atsakingą mokytoją. Ministerija jau yra parengusi atitinkamus pakeitimus dėl apmokėjimo už šią funkciją.

Parengtas papildymas apie užsieniečių ugdymo Lietuvos mokyklose organizavimą. Pasiteisinus ukrainiečių integracijos į Lietuvos mokyklas modeliui siūloma tokį patį algoritmą naudoti priimant ir iš kitų šalių atvykusius mokinius. Numatoma, kad vaikai gali būti iš karto priimami į bendras klases teikiant papildomas lietuvių kalbos pamokas arba mokytis laikinai sudarytose išlyginamosiose klasėse. Visais atvejais mokiniui sudaromas individualus ugdymosi planas, kartu su jo tėvais aptariamas preliminarus adaptacijos laikotarpis.

Papildytas, patikslintas 2023–2024 ir 2024–2025 mokslo metų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendrųjų ugdymo planų projektas skelbiamas čia.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Pastabas ir pasiūlymus prašome teikti el. p.: [email protected] arba [email protected].

Viešosios konsultacijos rezultatai

Iš viso gauta 10 pasiūlymų iš asociacijų, leidyklos ir pavienių asmenų. 

Siūlymus teikė:

  • Matematikos BP – Leidykla TEV, A. Sokolovas, Vilija Dabrišienė;
  • Informatikos BP – Lietuvos informatikos mokytojų asociacija, Arvydas Karmonas (Utenos A. Šapokos gimnazijos IT mokytojas);
  • Chemijos BP – Lietuvos chemijos mokytojų asociacija;
  • Inžinierinių technologijų BP – dr. Simonas Šabanovas;
  • Lotynų kalbos ir Antikos kultūros BP – Klasikų asociacija, Rita Latvėnienė (Utenos A. Šapokos gimnazijos mokytoja), Loreta Raudytė (Telšių Žemaitės gimnazijos mokytoja).

Kitoms keičiamoms bendrosioms programoms siūlymų pateikta nebuvo, bet jose koreguotos, tikslintos formuluotės, taisytos kalbos klaidos. Istorijos, geografijos, ekonomikos ir verslumo, filosofijos bendrosiose programose koreguotos tarpinių patikrinimų ir brandos egzaminų vertinimo lentelių turinio temos, o užsienio kalbos (pirmosios) – pasiekimų sričių taškai procentais. Užsienio kalbos (antrosios) bendroji programa pasipildė 3 naujomis kalbomis: ispanų, lenkų, ukrainiečių, todėl keitėsi šios programos mokymo(si) turinys.

 

Paskelbta

2023-07-05

Galioja iki

2023-07-17