BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kvietimas dalyvauti apklausoje dėl Kultūros objektų įveiklinimo regionuose: koncepcijos parengimas Palangos kino teatrui „Naglis“

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

352

Aprašymas

             


 

Kultūra dabartiniame pasaulyje tampa vis svarbesniu elementu ne tik telkiant bendruomenes, bet ir kaip reikšmingas ekonomikos augimo veiksnys, tačiau nepaisant šio sektoriaus svarbos šalies gerbūviui, kol kas realaus dėmesio jam vis dar trūksta. Lietuvoje itin netolygus kultūrinių paslaugų prieinamumas, o jų ištekliai dažnu atveju sutelkti šalies sostinėje. Šios tendencijos matomos ir Klaipėdos regione. Nors regionas ir patrauklus geografiškai, jame vystomas turizmas, tačiau čia veikia tie patys mechanizmai: trūksta kultūros paslaugų įvairovės, beveik nėra kino kultūros centrų. Be to, šiam regionui būdingas ir sezoniškumas, kuris stipriai įtakoja ir kultūrinių paslaugų svyravimus ar net jų trūkumą ne sezono metu. Šias problemas būtų galima spręsti aktualizuojant regione esančius kultūrinius objektus.

Projekto „Kultūros objektų įveiklinimas regionuose“ objektas – kino teatras „Naglis“, esantis Palangoje, pastatytas 1959 m. Jis iki šiol nebuvo renovuotas. Nusprendus likviduoti valstybinę bendrovę „Lietuvos kinas“, jai priklausantis kino teatro pastatas artimiausiu metu turėtų būti perduotas Lietuvos kino centrui, tad dabar gera proga strategiškai pažiūrėti į šio kultūrinio objekto įveiklinimą ir parengti koncepciją, kuri ne tik padėtų rasti visoms suinteresuotoms šalims priimtiną sprendimą, bet ir leistų prisidėti prie Klaipėdos regiono, kaip kultūros traukos centro, pozicijų stiprinimo.

Kodėl tai svarbu?

Šių metų balandžio mėnesį projekto rėmuose parengta esamos situacijos analizė patvirtino šias problemas ir išryškino sprendimų kompleksiškumą. Atsižvelgiant į šio kultūrinio objekto kontekstą, išskiriami trys pagrindiniai aspektai, į kuriuos būtina atsižvelgti, norint sukurti prasmingą įveiklinimo koncepciją kino teatrui „Naglis“:

  • Pirma, jis yra seniausias vis dar veikiantis valstybei priklausantis kino teatras, kuris po UAB „Lietuvos kinas“ likvidavimo perduodamas Lietuvos kino centrui, vykdančiam kino kultūros politiką, todėl šis objektas turi būti traktuojamas kaip strateginis valstybės kultūros objektas.

  • Antra, kino teatras „Naglis“ yra Klaipėdos regione, kuriam būdingas kultūros, ir ypač kino, paslaugų neprieinamumas, tad būtina reaguoti į regiono kontekstą ir gyventojų poreikius ir šį objektą traktuoti kaip regioninės kultūros infrastruktūros elementą.

  • Trečia, jis yra viename iš didžiausią cirkuliaciją turinčių Lietuvos kurortų – Palangoje, tad šis objektas turi būti traktuojamas kaip didelį kultūrinio turizmo potencialą turintis objektas.

Šiuo metu Lietuvos kino centras, bendradarbiaudamas su programa „Kurk Lietuvai“ bei Palangos miesto savivaldybe, rengia projektą, kuriuo siekiama atgaivinti šį kultūros objektą.

Projekto tikslas: parengti šio kultūrinio objekto įveiklinimo koncepciją, kuri leis aktualizuoti  jo funkcijas, atsižvelgiant į  Lietuvos Respublikos (kino) kultūros politikos gaires, Klaipėdos regiono ir Palangos miesto savivaldybės plėtros planus bei kultūros paslaugų vartotojų (bendruomenės ir lankytojų) poreikius.

Viešosios konsultacijos tikslas: identifikuoti skirtingų visuomenės grupių atstovų poziciją dėl kultūros objekto – kino teatro „Naglis“, funkcijų aktualizavimo, pamatuoti jų kultūros paslaugų poreikį bei gauti pasiūlymus ir grįžtamąjį ryšį dėl suponuojamų veiklų, suformuluotų vykdant teminį tyrimą. Tam, kad būtų sukurta efektyvi šio kultūros objekto įveiklinimo koncepcija.

Viešosios konsultacijos metodai:

  • Kultūros paslaugų vartotojų apklausa, vykdoma internetu. Ji orientuojama į savivaldybės ir regiono gyventojus bei lankytojus. (Jos nuoroda yra )

  • Interviu ciklas su valstybinėmis ir biudžetinėmis įstaigomis, kino industrija, turizmo ir švietimo sektoriais.

Šiame projekto etape labai svarbu identifikuoti skirtingų suinteresuotų šalių interesus, tad pradedama vykdyti viešoji konsultacija. Kadangi problema yra kompleksinė ir būtina pamatuoti skirtingų suinteresuotų šalių poreikius, bus taikomi skirtingi metodai.

Konsultacijos trukmė -  iki 2019 metų birželio 10 dienos.

Dalyvaukite apklausoje: prašome atsakyti į apklausos kausimus, esančius čia. Apklausos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik apklausos informacijai sužinoti ir valdyti.

Rezultatų panaudojimas: apklausos rezultatai bus naudojami rengiant kino teatro "Naglis" įveiklinimo koncepciją.

Papildoma informacija: ši viešoji konsultacija yra dalis „Kurk Lietuvai“ programos rėmuose vykdomo projekto "Kultūros objektų įveiklinimas regionuose: koncepcijos parengimas Palangos kino teatrui „Naglis“, įgyvendinamas Lietuvos kino centre". Visą su projektu susijusią informaciją galima rasti projekto svetainėje (nuoroda čia).

Projekto vadovė Giedrė Simanauskaitė: [email protected]

Viešoji konsultacija vykdoma Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

 

 

 

Paskelbta

2019-05-24

Galioja iki

2019-06-10