BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kvietimas dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje „Dėl laikinųjų specialiųjų priemonių taikymo siekiant užtikrinti lyčių lygybės balansą“

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

204

Aprašymas

Laikinos specialiosios priemonės – tai priemonės, kuriomis siekiama pagerinti moterų lygiateisišką dalyvavimą politinėje, ekonominėje, socialinėje, kultūrinėje, pilietinėje ar bet kurioje kitoje srityje. Laikinosios specialiosios priemonės tikslas yra paspartinti faktinės arba tikrosios lyčių lygybės tikslo įgyvendinimą. Laikinosios specialiosios priemonės apibrėžia priemones, pasižyminčias specialiomis savybėmis bei turinčios terminuotą taikymą.

Jungtinių Tautų Visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims komitetas šių priemonių taikymą interpretuoja ne kaip nediskriminavimo normos išimtį, o kaip būtiną valstybių dalyvių strategijos, kuria siekiama faktinės arba tikrosios lyčių lygybės naudojantis žmogaus teisėmis ir pagrindinėmis laisvėmis, dalį. Jei laikinos specialiosios priemonės dažnai yra skirtos šalinti moterų diskriminacijos praeityje padarinius, tai Konvencijoje numatyta valstybių dalyvių pareiga gerinti moterų padėtį tol, kol bus pasiekta faktinė arba tikroji lyčių lygybė, egzistuoja nepriklausomai nuo moterų diskriminavimo praeityje. Komitetas laiko, kad valstybės dalyvės priimančios ir įgyvendinančios tokias Konvencijoje numatytas priemones, nediskriminuoja vyrų.

Viešosios konsultacijos tikslas – sutelkus suinteresuotus lyčių lygybės ekspertus ieškoti sprendimų, padėsiančių išsiaiškinti laikinosios specialiosios priemonės apibrėžimą, kokios laikomos specialios priemonės ir veiksmai galėtų užtikrinti nuoseklų faktinės vyrų ir moterų lygybės įtvirtinimo siekį darbo rinkoje, švietimo bei viešojo sektoriaus srityse.

Kodėl tai svarbu? Įgyvendinant Jungtinių Tautų moterų Konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims ir Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto rekomendacijas dėl laikinųjų priemonių taikymo supaprastinimo svarbu pateikti aiškesnį laikinųjų specialiųjų priemonių taikymą Lietuvos teisės aktuose. Laikinųjų specialiųjų priemonių procedūros įtvirtinimas teisės aktuose padėtų sumažinti darbo rinkoje, švietime ir politikoje esamą segregaciją.

Viešosios konsultacijos metu bus nagrinėjami šie klausimai:

  1. Kaip detaliai ir kur turėtų būti apibrėžtos specialiosios laikinosios priemonės bei jų taikymas?
  2. Kokius kriterijus turi atitikti specialiosios laikinosios priemonės, taikomos Lietuvoje?
  3. Kokia yra esama lyčių lygybės situacija darbo rinkoje / švietimo / viešajame sektoriuose?
  4. Kokios yra pagrindinės specialiųjų laikinųjų priemonių taikymo formos darbo rinkoje / švietimo / viešajame sektoriuose? Kokie yra vienos ar kitos formos taikymo privalumai bei trūkumai?
  5. Kokiose srityse laikinosios specialiosios priemonės pasiteisintų ir jau dabar žinome, kad yra būtinos?
  6. Su kokiomis kliūtimis susiduriama taikant specialiąsias laikinąsias priemones darbo rinkoje / švietimo / viešajame sektoriuose?

Viešosios konsultacijos laikas: viešoji konsultacija vyks 2019 m. balandžio 24 d. (trečiadienį) 9:00–17:00 val.

Konsultacijos metodas– trys apskrito stalo diskusijos, skirtos lyčių lygybės srityje dirbantiems ekspertams.

Diskusijų programa:

  • 8:30–10:30 val.  diskusija su darbo rinkos atstovais;
  • 11:00–13:00 val.  diskusija su švietimo sektoriaus atstovais;
  • 14:00–16:00 val.  diskusija su viešojo sektoriaus atstovais.

Rezultatų panaudojimas: viešosios konsultacijos metu pateikti siūlymai ir pasiūlyti geriausi sprendimai bus panaudoti teisėkūros procese.

Registracija: Norintys dalyvauti privalo registruotis el. paštu: [email protected], arba telefonu: 8 706 64 281 iki balandžio 23 d. nurodydami vardą, pavardę ir atstovaujamą organizaciją.

Dalyvių skaičius ribotas. Atsižvelgiant į tai, registracijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti.

 

 

Viešosios konsultacijos rezultatai

Detalus viešosios konsultacijos rezultatų apibendrinimas pateikiamas čia (ataskaita).

 


Viešoji konsultacija vykdoma Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

Paskelbta

2019-04-17

Galioja iki

2019-04-24