BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kvietimas teikti idėjas ir pasiūlymus, kaip spręsti Lietuvos demografines problemas

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

203

Aprašymas

 

KONTEKSTAS

2018 m. balandžio mėnesį Seimui bus pateiktas svarstyti Demografijos, migracijos ir integracijos 2018–2030 m. strategijos projektas (toliau – Strategija), kurio pagrindinis tikslas – užtikrinti gyventojų skaičiaus augimą ir suvaldyti sparčiai senstančios visuomenės keliamas problemas. Šio tikslo siekiama trimis kryptimis: kuriant šeimai palankią aplinką, siekiant migracijos srautų subalansavimo, bei skatinant vyresnio amžiaus žmonių integraciją į visuomenę. Paraleliai LR Vyriausybė rengia veiksmų plano projektą, kuriame nurodomi konkretūs veiksmai ir darbai, kurių bus imtasi įgyvendinant Strategijoje keliamus tikslus.

TIKSLAS

Mažėjantis gyventojų skaičius, senstanti visuomenė – kiekvienam Lietuvos gyventojui ir išeivijos atstovui aktualios temos. Šia apklausa pradedamos viešosios konsultacijos dėl preliminaraus veiksmų plano įvardintoms problemoms spręsti. Kviečiame teikti pastabas ir įvertinimus pasiūlytiems veiksmams bei išsakyti naujas idėjas ir pasiūlymus.

TRUKMĖ

Apklausa vyksta 2018 m. balandžio 5 d. – gegužės 24 d. 

DALYVIAI

Kviečiame pasiūlymus teikti ir pasisakyti visus Lietuvos piliečius ir lietuvių kilmės asmenis.

REZULTATŲ PANAUDOJIMAS

Kiekvienas pateiktas pasiūlymas bus išanalizuotas ir įvertintas. Pasiūlymai bus įtraukiami į veiksmų planą ir įgyvendinami (galutinį veiksmų planą LR Vyriausybė patvirtins po to, kai Seimas priims Strategiją). Pasiūlymai taip pat bus aptarti baigiamajame renginyje, kuris planuojamas birželio mėn.

Apklausa dėl Veiksmų plano

Strategija įvardina tris tikslus ir aštuoniolika uždavinių, kuriais bus siekiama pagrindinio strategijos tikslo (jei norite perskaityti visą Demografijos, migracijos ir integracijos 2018–2030 m. strategijos projektą SPAUSKITE ČIA)

Toliau pateikiamos atrinktos priemonės iš preliminaraus veiksmų plano pagal strategijoje įvardintus tikslus ir uždavinius (visas priemones su aprašymais galite rasti paspaudę ant paveikslėlių žemiau). Jame nurodytos priemonės dar nėra patvirtintos – veiksmų planas bus koreguojamas atsižvelgiant į gautus visuomenės pasiūlymus bei valstybės finansines galimybes. Jei norite užpildyti anketą ir įvertinti visas veiksmų plano priemones, SPAUSKITE ČIA

  

 

Kaip dalyvauti? 

Susipažinkite su pateikiamomis veiksmų plano priemonėmis ir pildydami anketą išreikškite savo nuomonę. Anketoje galite pateikti savo siūlymus įrašydami į langelį esantį po lentele. (Nebūtina atsakyti į visus pateiktus klausimus)

Pasiūlymus ir idėjas taip pat galite siųsti el. paštu [email protected], nurodę kuriai temai priklauso pasiūlymai: „ŠEIMA“, „MIGRACIJA“ ar „SENJORAI“.

 

 

Viešosios konsultacijos rezultatai

2018 m. balandžio–birželio mėn. LR Vyriausybės kanceliarija organizavo viešųjų konsultacijų ciklą. Viešosiomis konsultacijomis siekiama išgirsti visuomenės nuomonę dėl priemonių plano, surinkti naujus pasiūlymus bei idėjas. Viešojoje erdvėje beveik du mėnesius vyko elektroninė visuomenės apklausa, buvo surengti 3 visos dienos renginiai-diskusijos su visuomene tikslinėms grupėms – šeimoms, emigrantams, bedarbiams, profesinių mokyklų moksleiviams, vyresnio amžiaus žmonėms, galiausiai, birželio 21 dieną surengtas finalinis renginys - Lietuvos demografijos forumas

Su apklausos bei disukusijų apibendrintais rezultatais galite susipažinti čia: rezultatai

Apskritojo stalo diskusijos „Šeimai palankios aplinkos kūrimas“ ataskaita.

Apskritojo stalo diskusijos „Migracijos srautų valdymas“ ataskaita.

Apskritojo stalo diskusijos „Vyresnio amžiaus žmonių integracija“ ataskaita.

Viešoji konsultacija vykdyta Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

Paskelbta

2018-04-05

Galioja iki

2018-05-25