BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kvietimas teikti pasiūlymus, kaip didinti Vyriausybės atvirumą

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

130

Aprašymas

KONTEKSTAS

2011 m. Lietuva tapo tarptautinės iniciatyvos „Atviros Vyriausybės partnerystė“ nare. Šios iniciatyvos tikslas – padėti šalims atverti viešojo valdymo institucijas ir procesus visuomenei. Skaitykite plačiau. Šioje iniciatyvoje dalyvaujanti Lietuva rengia 2018 - 2020 m. Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planą, kuriuo siekiama užtikrinti viešojo valdymo institucijų veiklos atvirumą supaprastinant esamus ir (ar) plėtojant naujus visuomenės įtraukimo į viešąjį valdymą būdus, taip pat gerinti paslaugų kokybę. Veiksmų planas nustato pagrindinius Atviros Vyriausybės įsipareigojimus ir numato jų įgyvendinimo gaires, veiksmus, atsakingas institucijas bei asmenis ir planuojamus rezultatus. Rengiant šį planą išskirtinis vaidmuo priklauso visuomenei, kurios pasiūlymai sudaro plano pagrindą.

TIKSLAS

Gauti piliečių pasiūlymus, kaip didinti Vyriausybės veiklos atvirumą, ir juos įtraukti į 2018-2020 m. Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planą

TRUKMĖ

Konsultacija vyksta 2018 m. balandžio 18 – gegužės 28 d. Viešojoje konsultacijoje gali dalyvauti visi norintieji.

REZULTATŲ PANAUDOJIMAS

Kiekvienas pateiktas pasiūlymas bus išanalizuotas ir įvertintas. Pasiūlymai bus perduoti darbo grupei. Remdamasi gautais pasiūlymais, darbo grupė suformuos veiksmų planą. Birželį atrinkti pasiūlymai bus plėtojami atvirose apskritojo stalo diskusijose, o liepos viduryje tvirtinamas planas. Jeigu norėtumėte įsitraukti į plano veiklų įgyvendinimo stebėseną ir pirmieji sužinoti apie atviro viešojo valdymo naujienas ir iniciatyvas, kviečiame tapti Atviros Vyriausybės tinklo nariais

Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planas paremtas šiais atviro viešojo valdymo principais:

            

  1. DALYVAVIMAS - įstaigų sudaromos sąlygos visuomenei (ir atskiroms tikslinėms grupėms) įsitraukti į viešosios politikos sprendimų kūrimą, priėmimą ir vertinimą.
  2. ATSKAITOMYBĖ - įstaigų atsiskaitymas visuomenei (ir atskiroms tikslinėms grupėms) dėl priimtų sprendimų, įstaigų ir atskirų jų darbuotojų veiksmų, jų rezultatų ir efektyvumo.
  3. SKAIDRUMAS - įstaigų turimos aktualios ir nekonfidencialios informacijos teikimas visuomenei.

 

Kviečiame susipažinti su apibendrinta informacija apie 2016 - 2018 m. Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų plano veiklas čia.

Detalūs ankstesni Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planai ir kita informacija pateikiama čia

 

 

Viešosios konsultacijos rezultatai

Su konsultacijos metu gautais pasiūlymais galite susipažinti čia.

 

Viešoji konsultacija vykdyta Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

 

Paskelbta

2018-04-18

Galioja iki

2018-05-29