BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kvietimas teikti siūlymus dėl Lietuvos Respublikos kultūros politikos pagrindų įstatymo projekto

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti

Aprašymas

Kultūros ministerija baigė rengti Lietuvos Respublikos kultūros politikos pagrindų įstatymo projektą ir po derinimo su suinteresuotomis institucijomis ir konsultacijų su visuomene teiks jį Vyriausybei. Jai pritarus įstatymo projektas bus svarstomas Seime. Birželio mėnesį Vyriausybė patvirtino Kultūros ministerijos pateiktą Lietuvos kultūros politikos strategiją, kuri remiasi nuostata, kad be kultūros veiksnio neįmanoma šiuolaikiška politinės demokratijos raida, ekonominis augimas, socialinė darna ir visavertis kiekvieno Lietuvos piliečio gyvenimas. Įstatymo projektu siekiama užtikrinti integralų požiūrį į skirtingus kultūros lauką reglamentuojančius įstatymus, išskiriant kultūros politikos sritis, apibrėžiant vienodai traktuojamas sąvokas, bendruosius kultūros politikos principus, raidos kryptis, kultūros įstaigų misijas, funkcijas, tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Kodėl tai svarbu?

Pirmą kartą Lietuvoje parengto Kultūros politikos pagrindų įstatymo tikslas yra įtvirtinti valstybės įsipareigojimą kultūrai ir sistemingą kultūros politikos įgyvendinimą. Nepakankamai sistemiška, nemodeliuojama kultūros politikos srities teisinės aplinkos plėtra šiuo metu lemia iš esmės reaktyvų kultūros politikos pobūdį. Atskiras kultūros sritis, įstaigų tinklus ar įstaigų veiklą reglamentuojantys įstatymai neturi aiškaus vieningo teisinio pagrindo. Kultūros politikos pagrindų įstatymo projekte siūlomas teisinis reguliavimas sudarys sąlygas įtvirtinti aiškų kultūros politikos vaidmenį visuomenės gyvenime.

Viešosios konsultacijos tikslas - sulaukti siūlymų kaip padidinti kultūros įstaigų prieinamumą, sukurti finansavimo modelį, siejamą su kultūros įstaigų veiklos rezultatais ir kultūros sektoriaus specifika, padidinti valstybės ir vietos savivaldos paramą kultūrai.

Konsultacijos trukmė - iki rugpjūčio 20 dienos.

Pasiūlymus ir pastabas prašome teikti el. paštu: roberta.miliutiene@lrkm.lt.

Susipažinti su įstatymo projektu galima čia.

Rezultatų panaudojimas - geriausi pasiūlymai gali būti panaudoti teisėkūros procese.

Papildomą informaciją teikia - Teisės ir žmogiškųjų išteklių skyriaus vyriausioji specialistė Roberta Emilija Miliutienė, el. roberta.miliutiene@lrkm.lt

 

Paskelbta

2019-07-12

Galioja iki

2019-08-20