BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl „Lietuva 2050" vizijos ir ambicijų

Svarbu: Viešoji konsultacija rengiama Vyriausybės strateginiams darbams (projektams)
Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2022-12-21 iki 2023-01-22

Kviečiame atsakyti į šį klausimyną: http://bit.ly/3FISAeA 

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2022-12-21 iki 2023-01-22

Pastabas ir pasiūlymus laisva forma galima siųsti el. adresu [email protected]

Aprašymas

Šiuo metu rengiama Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050“ – tai ilgesnės negu 20 metų perspektyvos dokumentas, kuriame bendros kūrybos būdu kartu su ekspertais, piliečiais, kitais bendrakūrėjais nustatoma valstybės pažangos (Lietuvos ateities) vizija, jai įgyvendinti reikalingos valstybės vystymosi kryptys (strateginės ambicijos) ir poveikio rodikliai, rodantys siekiamus socialinės, ekonominės ir aplinkos būklės pokyčius šalies mastu. Projektą „Lietuva 2050“ numatoma baigti rengti ir pateikti Seimui iki 2023 m. kovo 10 d.

Ateities įžvalgomis pagrįsta Lietuvos ateities vizija leidžia drąsiau mąstyti apie norimą ateitį ir geriau pasirengti galimiems iššūkiams bei galimybėms. Taip Lietuva gali tapti dar atsparesnė, o jos gyventojai, institucijos, verslas ir nevyriausybinės organizacijos įgyti papildomos motyvacijos imtis tam reikalingų pokyčių jau dabar.

Jūsų dėmesiui teikiame pagal ekspertų, bendrakūrėjų ir piliečių pasiūlymus parengtą ir Valstybės pažangos taryboje aptartą pirminį Lietuvos ateities vizijos ir strateginių ambicijų variantą.

Konsultacijos tikslas

Viešosios konsultacijos tikslas – išgirsti piliečių, organizacijų ir asocijuotų struktūrų nuomonę dėl siūlomos „Lietuva 2050” vizijos ir ambicijų pirminio projekto. 

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Lietuvos ateities vizijos ir strateginių ambicijų aprašai bus tikslinami ir tobulinami atsižvelgiant į šios konsultacijos metu pareikštas pastabas ir pasiūlymus. Numatoma patobulintą variantą 2023 m. vasario mėn. teikti svarstyti Valstybės pažangos tarybai, o po to Lietuvos Respublikos Vyriausybei. 2023 m. pavasario sesijoje strategiją „Lietuva 2050“ svarstys Lietuvos Respublikos Seimas. 

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Kviečiame dalyvauti konsultacijoje ir pareikšti savo nuomonę apie pirminį „Lietuva 2050” vizijos ir ambicijų dokumentą:
1) atsakyti į šį klausimyną arba
2) pastabas ir pasiūlymus laisva forma siųsti el. p. [email protected]

Su pirminiu „Lietuva 2050” vizijos ir ambicijų dokumentu susipažinti galima čia.

Su piliečių ir ekspertų pateiktais pasiūlymais dėl Lietuvos ateities vizijos ir ambicijų galima susipažinti čia

Lietuvos ateities scenarijai yra čia. Daugiau informacijos apie Lietuvos ateities vizijos kūrimo eigą rasite čia ir čia.

Konsultacija vyksta iki 2023 m. sausio 22 d. 

Kontaktai

Išsamesnės informacijos apie viešąją konsultaciją galima teirautis Vyriausybės kanceliarijos Strateginio valdymo grupės patarėjos Modestos Kairytės el. paštu [email protected] arba telefonu +370 6 730 51 60. 

Paskelbta

2022-12-21

Galioja iki

2023-01-22