BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Mažmeninės elektros energijos tiekimo liberalizavimas

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti

AprašymasEnergetikos ministerija konsultacijoms su visuomene pateikia ekspertų atliktą analizę dėl mažmeninės elektros energijos tiekimo rinkos namų ūkių vartotojams liberalizavimo (toliau – Liberalizavimas). Liberalizavus elektros energijos tiekimo rinką buitiniai vartotojai galėtų laisvai rinktis elektros energijos tiekėjus.

Šiuo metu Lietuvos elektros tiekimo rinka nereguliuojama verslui, tačiau tik iš dalies liberalizuota namų ūkių vartotojams. Vartotojai turi teisę pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją, tačiau šia veikla užsiimančios įmonės buitiniams vartotojams tokios paslaugos iš esmės neteikia.  Todėl šiuo metu buitiniai vartotojai elektrą perka iš ESO, o kainą ne dažniau kaip kas pusę metų nustato Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

Liberalizavus elektros energijos tiekimo rinką, buitiniai vartotojai galėtų laisvai rinktis elektros energijos tiekėjus. Ekspertų teigimu, tai skatins skaidrią elektros energijos tiekėjų konkurenciją, dėl ko gėrės vartotojų aptarnavimas bei paslaugų kokybė, o vartotojai gali pasirinkti geriausiai jų poreikius atitinkančių tiekėjų pasiūlymus.

Liberalizavimas didžiausią naudą duotų tiems vartotojams, kurie pasirinktų tiesiogiai su didmeninės elektros rinkos kaina susietus planus. Naudodami išmaniuosius skaitiklius bei išmaniuosius buitinius prietaisus (pvz., skalbyklės, indaplovės, šilumos siurbliai), kurie leidžia atidėti arba nustatyti veikimo laiką, vartotojai galėtų perkelti intensyvų elektros vartojimą į paros laiką, kai šios energijos kaina būna mažiausia.

Tendencija, kai reikšminga elektros energijos vartojimo dalis perkeliama į nakties metą, sumažintų elektros energijos kainą ir dienos metu. Todėl naudą gautų ir tie vartotojai, kurie neturi galimybių keisti savo elektros energijos vartojimo laiko ar įpročių. Taip pat didžiausią naudą gautų tie vartotojai, kurie naudoja elektrą šildymui, karštam vandeniui ruošti ar naudojasi elektromobiliu. Daugėjant elektromobilių, vis daugiau vartotojų elektros energijos kainos klausimas būtų ypač aktualus.

Viešosios konsultacijos tikslas - siekdama Liberalizavimo procesą aptarti su kuo platesne visuomenės dalimi, ministerija skelbia viešąją konsultaciją, kurioje kviečiamos dalyvauti visos suinteresuotos šalys. Konsultacijai buvo parengtas specialus dokumentas, kuriame pateikiamos pagrindinės studijos metu gautos išvados bei Liberalizavimo proceso žingsniai.

Konsultacijos metodas - elektroninė apklausa.

Konsultacijos laikas - 2018 m. liepos 1 dienos.

Rezultatų panaudojimas - pasibaigus viešajai konsultacijai, ministerija surengs viešą diskusiją, kurios metu bus aptartos visos gautos pastabos.

Pasiūlymų pateikimas: pasiūlymus bei pastabas prašome siųsti Energetikos ministerijos Elektros ūkio skyriaus patarėjai Linai Žongolavičiūtei, telefonas: 8 706 64639, el. paštas: lina.zongolaviciute@enmin.lt (asmens duomenys bus naudojami tik pasiūlymams sužinoti ir valdyti).

 

Paskelbta

2018-05-22

Galioja iki

2018-07-02