BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija ministerijų atstovams "ŽINAU-ĮSITRAUKIU-VERTINU | Kaip padidinti valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą?"

Paskelbta

2020-05-11

Galioja iki

2020-05-19

Įvertinimas

1

Aprašymas

Vyriausybės kanceliarija, siekdama įvertinti viešųjų konsultacijų ir kitų atviro valdymo priemonių ministerijose vykdymo pažangą, kasmet atlieka visuomenės dalyvavimo viešojo valdymo procesuose stebėseną (toliau – stebėsena). Pagrindinis stebėsenos tyrimo objektas – viešosios konsultacijos, atspindinčios visuomenės dalyvavimo viešuosiuose procesuose lygį. Analizė atliekama kiekybiniu ir kokybiniu lygmenimis, joje įvertinami valstybės ir savivaldos įstaigų taikomų visuomenės įtraukimo priemonių mastas ir pokyčiai.

Siekiant ministerijų atstovams detaliai pristatyti stebėsenos rezultatus, aptarti ministerijų interviu metu nurodytus viešųjų konsultacijų vykdymo iššūkius, suteikti praktinių sociologinių žinių, reikalingų kokybiškai konsultacijai įvykdyti, organizuojama diskusija "„ŽINAU–ĮSITRAUKIU–VERTINU: kaip padidinti valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą?“

Viešosios konsultacijos tikslas - pristatyti viešųjų konsultacijų vykdymo metodinius įrankius ir ieškoti efektyvių sprendimų visuomenės dalyvavimo valdyme tvarumui užtikrinti, ministerijų atstovams pristatant priemones ir rekomendacijas viešosios konsultacijos klausimyno formavimo, metodo parinkimo, rezultatų analizės, tikslinių grupių parinkimo klausimais.

Laikas - diskusija nuotoliniu būdu vyks 2020 m. gegužės 19 d., pradžia – 8.00 val. 

Dalyvavimas - renginyje kviečiami dalyvauti ministerijų darbuotojai, atsakingi už viešųjų konsultacijų koordinavimą, viešųjų ryšių specialistai ir teisės aktų projektų rengėjai. 

Apie dalyvavimą diskusijoje prašytume pranešti el. paštu dalia.milkeviciene@lrv.lt. Registracija vyks iki gegužės 17 dienos. Registracijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik renginio dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti.

Rezultatų panaudojimas - viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami rengiant Viešųjų konsultacijų kokybės gerinimo strategijos priemones 2020 metams. 

Papildoma informacija - tai yra pirmasis 3-jų dalių renginių ciklo „ŽINAU–ĮSITRAUKIU–VERTINU: kaip padidinti valdžios ir visuomenės bendradarbiavimą?“ renginys. Antroje dienos pusėje vyks plataus masto idėjų generavimo sesijos su jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių atstovais ir jų interesams atstovaujančiomis grupėmis.

Renginio pranešėjų pristatymus rasite šiose nuorodose:

Visuomenės dalyvavimo viešojo valdymo procesuose stebėsenos ataskaita, 2019 m.

Stebėsenos ataskaitoje išryškėjusių iššūkių aptarimas - sociologiniai aspektai

Kviečiame renginio dalyvius užpildyti kokybės vertinimo anketą.

Renginio ataskaitą rasite čia. 

Viešoji konsultacija vykdyta Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

 

Grupės

Valstybinės institucijos