BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


(Ne)praneštos patyčios – kaip paskatinti vaikus atsiverti ir gauti pagalbą?

Paskelbta

2019-02-18

Galioja iki

2020-02-18

Įvertinimas

4

Aprašymas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su programos „Kurk Lietuvai“ dalyvėmis vasario 28 d. organizuoja viešąją konsultaciją dėl patyčių registravimo ir pagalbos teikimo ir kviečia dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje  „(Ne)praneštos patyčios – kaip paskatinti vaikus atsiverti ir gauti pagalbą?“.

Apskritojo stalo diskusijoje dalyvaus švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, Lietuvos moksleivių sąjungos nariai, „Paramos vaikams centro“ atstovė, „Kurk Lietuvai“ dalyvės pristatys greito pranešimo apie patyčias įrankį – projektą „Patyčių dėžutė“, reagavimo į patyčias rekomendacijas teiks visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovės.

Nors patyčios yra dažna viešojoje erdvėje aptariama tema, patyčių atvejų pranešimui, registravimui ir pagalbai iki šiol buvo skiriama mažai dėmesio. Šios viešosios konsultacijos tikslas – atkreipti dėmesį į patyčių registravimo ir pagalbos problemas bei ieškoti sprendimų mokyklos, savivaldybės ir nacionaliniu lygmeniu. Tikslo siekiama šiais uždaviniais:

  • Apžvelgti esamą situaciją;
  • Pasidalinti gerosiomis Lietuvos ir užsienio šalių praktikomis;
  • Įgyvendinti panelinę diskusiją su ekspertais ir ugdymo bendruomenės nariais.

Patyčių patyrimo mastą Lietuvoje patvirtina kas ketverius metus atliekamo Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) naujausio 2016 m. tyrimo rezultatai. Lietuvoje patyčių paplitimas tarp vaikų ir paauglių, lyginant su kitomis 43-imis tyrime dalyvavusiomis Europos ir Šiaurės Amerikos šalimis, yra didžiausias.

Diskusija vyks š. m. vasario 28 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Gedimino pr. 51. Piliečius ir suinteresuotų organizacijų atstovus kviečiame registruotis čia.

Dalyvių skaičius ribotas. Atsižvelgiant į tai, registracijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti.

 

 

Grupės

Piliečiai, Organizacijos, Asociacijos, Mokymo įstaigos

Viešosios konsultacijos rezultatai

Detalus viešosios konsultacijos rezultatų apibendrinimas pateikiamas čia (ataskaita).

 

Viešoji konsultacija vykdoma Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos”, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.