BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nuotolinė ekspertų diskusija „Tėčių įtraukimas į šeimos gyvenimą: kaip keisis vaiko priežiūros atostogos?“

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

498

Aprašymas

Europos Sąjunga 2019 m. priėmė direktyvą dėl tėvų ir prižiūrinčiųjų asmenų profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros. Joje įtvirtinta pareiga visoms valstybėms narėms numatyti tiek tėčiui, tiek mamai būtinus vaiko priežiūros mėnesius, kurie vadinami neperleidžiamais vaiko priežiūros atostogų mėnesiais. Tai reiškia, kad tiek vaiko tėtis, tiek mama bent po 2 mėnesius turėtų prižiūrėti savo mažylį – likusį vaiko priežiūros laiką bus galima dalintis pagal šeimos poreikį.

Atsižvelgdama į tai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 2020 m. birželio–liepos mėnesiais surengė pirmąją viešąją konsultaciją dėl vaiko priežiūros atostogų tvarkos keitimo. Tai buvo pirmasis viešosios konsultacijos etapas, kuriame norėta išsiaiškinti visuomenės nuomonę, sulaukti pasiūlymų, juos išanalizuoti ir vėliau juos aptarti antrajame viešosios konsultacijos etape – diskusijoje su ekspertais. 

Viešosios konsultacijos tikslas – su ekspertais išanalizuoti visuomenės pateiktus siūlymus, kaip įgyvendinti Europos Sąjungos direktyvą dėl tėvų ir prižiūrinčiųjų asmenų profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros mūsų šalyje.

Viešosios konsultacijos metodas – nuotolinė ekspertų diskusija MS Teams platformoje.

Viešosios konsultacijos data – 2021 m. vasario 5 d.

Rezultatų panaudojimas – gauti rezultatai bus svarstomi priimant sprendimus dėl teisės aktų pakeitimų.

Viešosios konsultacijos rezultatai

Viešosios konsultacijos rezultatai.

Paskelbta

2021-05-26

Galioja iki

2021-06-01