BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos pristatymas

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

741

Aprašymas

Gyvenime kiekvienas iš mūsų galime susidurti su įvairiais psichikos sveikatos sunkumais, kurie gali neigiamai paveikti mūsų savijautą  – padidėti jautrumas, nemiga, apnikti depresyvios mintys, išaugti nevilties jausmas. Tokiomis akimirkomis labai svarbu žinoti, kad tu esi ne vienas, kad ir kiti, susidūrę su sunkumais išgyveno panašius jausmus ir emocijas. Lietuvoje dėl vyraujančios psichikos sveikatos stigmos, dalintis savo jausmais ir išgyvenimais vis dar yra ganėtinai sudėtinga.

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama skatinti atvirai kalbėtis apie psichikos sveikatą, pradeda įgyvendinti Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą. Šia iniciatyva bus siekiama įgalinti asmenis, patyrusius arba patiriančius psichikos sveikatos sunkumų ar susidūrusius su artimųjų psichikos sveikatos sunkumais, tapti psichikos sveikatos ambasadoriais savo bendruomenėse ir dalintis savo patirtimi šioje srityje.

Kitose šalyse įgyvendintų panašių iniciatyvų patirtis rodo, kad dalinimasis patirtimi apie patirtus sunkumus, savo būseną padeda kitiems atrasti save, kuria bendrystę, artumą, padeda išgyventi sunkius etapus, suvokti, kad tu esi ne vienas tokioje situacijoje ir geriau suprasti, kaip gali sau padėti ar kur kreiptis pagalbos. Taip pat kalbėjimas apie psichikos sveikatos sunkumus mažina psichikos sveikatos stigmą, normalizuoja šią temą, parodant, jog su sunkumais susiduria įvairiausi žmonės – skirtingo amžiaus, išsilavinimo, socialinės padėties ir pan.

Psichikos sveikatos ambasadorių veiklai paskatinti numatoma pasitelkti Psichikos sveikatos ambasadorių koordinatorius. Baigę valstybės finansuojamus mokymus ir valdydami tam skirtą biudžetą jie bus atsakingi už Psichikos sveikatos ambasadorių apmokymą, organizuos įvairius renginius, kuriuose pastarieji dalinsis savo patirtimi, teiks reikiamus išteklius ir kitą reikiamą pagalbą. Psichikos sveikatos koordinatoriais bus kviečiami tapti nevyriausybinių organizacijų atstovai, vienijančios įvairios visuomenės grupės, turinčios patirties vedant įvairius mokymus ir organizuojant renginius bei norinčios prisidėti prie psichikos sveikatos stigmos mažinimo.

Konsultacijos tikslas

Šios viešosios konsultacijos tikslai:

  1. išsamiau pristatyti visuomenei, susidomėjusiems gyventojams ir organizacijoms Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą;
  2. atrasti partnerius ir bendraminčius, kurie norėtų tapti  Psichikos sveikatos ambasadorių koordinatoriais ir galėtų prisidėti įgyvendinant šią iniciatyvą.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos pristatymas vyks 2022 m. rugsėjo 29 d. 10-12 val. MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius).  Maloniai kviečiame apie savo atvykimą pranešti ČIA.

Kontaktai

Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento Psichikos sveikatos skyriaus patarėja Laura Masiulienė (el. p. [email protected], tel. 8 5 266 1462);

Higienos instituto Psichikos sveikatos centro vadovė Vita Šulskytė (el. p. [email protected], tel. Tel. +370 618 06943, (8 5) 210 28 18).

Dokumentai ir susijusi medžiaga

Paskelbta

2022-09-05

Galioja iki

2022-09-29