BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Susitarimas dėl atviros valstybės sampratos ir principų

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Konsultacijos metodas
Metodo data
2021-08-17

Nuotoliniu būdu per Microsoft Teams programą, užpildžius registracijos anketą: https://epilietis.lrv.lt/lt/formos/registracija-i-diskusija-del-atviros-valstybes-sampratos-dokumento-1

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2021-07-29 iki 2021-08-20

Kviečiame teikti pasiūlymus el. paštu marija.saraite@lrv.lt

Aprašymas

Atviros Vyriausybės grupė kviečia piliečius ir suintresuotas grupes aptarti ir patobulinti drauge bendrakūrybos procese sukurtą Atviros valstybės sampratos, principų ir jų taikymo dokumentą.

Birželio - liepos mėnesiais vykusių dirbtuvių, apklausų ir interviu ciklo metu buvo surinktos įvairių tikslinių grupių (NVO, viešojo sektoriaus, savivaldos atstovų, akademikų ir kt.) nuomonės, idėjos ir pasiūlymai apie tai, ką kiekvienam piliečiui reiškia atvira valdžia, kokiais principais reikia vadovautis, siekiant daugiau atvirumo, kaip praktiškai atvirumas gali atsispindėti mūsų elgesyje. Apibendrinus visą surinktą informaciją ir tarptautinių organizacijų rekomendacijas buvo parengtas Atviros valstybės sampratos juodraštinis dokumentas, kurį siekama aptari ir patobulinti su suinteresuotų šalių pagalba. 

Su dokumentu galite susipažinti čia

Šis susitarimas dėl atviros valstybės sampratos ir principų bus pamatas visus metus kuriamai ir vystomai atviros valdžios plėtros koncepcijai.

Konsultacijų tikslas: Surinkti suinteresuotų šalių nuomones ir pasiūlymus dėl atviros valstybės sampratos dokumento juodraščio ir jo tobulinimo.

Konsultacijų metodai. Konsultacijos vyks virtualiu būdu. Siekiant sudaryti sąlygas įsitraukti didesniam dalyvių ratui, pasirinkti du konsultavimosi metodai:

  • IKI RUGPJŪČIO 20 D. - kviečiame teikti pasiūlymus el. paštu marija.saraite@lrv.lt

  • RUGPJŪČIO 17 D. 13-14 VAL. - kviečiame nuotoliniu būdu dalyvauti atviroje diskusijoje apie dokumentą ir renginio metu išsakyti savo pastabas bei pasiūlymus. 

Registracija į diskusiją iki rugpjūčio 16 d. 17 val.: https://epilietis.lrv.lt/lt/formos/registracija-i-diskusija-del-atviros-valstybes-sampratos-dokumento-1

Rezultatų panaudojimas. Atviros Vyriausybės grupė per 2021 m. rengia strateginius atviro viešojo sektoriaus pagrindus, kurių viena sudedamųjų dalių yra susitarimas dėl atviros valstybės sampratos, principų bei jų praktinio taikymo. Konsultacijos metu gauti pasiūlymai bus apibendrinti ir pritaikyti tobulinant dokumentą dėl atviros valstybės sampratos bei atvirumo principų taikymo. Susitarimo dėl sampratos dokumentas bus skirtas Lietuvos viešojo sektoriaus organizacijoms, siekiant vienodo atvirumo srities interpretavimo ir atviro viešojo valdymo praktikų skatinimo.

Kontaktinis asmuo:  
Atviros Vyriausybės grupės patarėja Marija Šaraitė 
marija.saraite@lrv.lt, +370 668 42721

Tikslinės grupės:  
Konsultacijoje kviečiami dalyvauti NVO, verslo, mokslo, viešojo sektorių atstovai, jaunimas ir garbingo amžiaus piliečiai, pasaulio lietuviai ir regionų gyventojai. Dalyvių įvairovė yra vienas iš sėkmės rodiklių, siekiant kuo platesnio visuomenės grupių susitarimo. 

Viešosios konsultacijos rezultatai

Konsultacijos metu buvo surinktos pastabos ir pasiūlymai iš suinteresuotų grupių - galite susipažinti su visų pasiūlymų suvestine čia>>.

Atsižvelgiant į pateiktus pasiūlymus dokumente buvo įgyvendintos korekcijos - galite susipažinti su dokumento darbiniu variantu čia >>.

Viską apibendrinus bei įvykdžius kalbos redagavimą yra parengtas galutinis Atviros valstybės sampratos susitarimas - susipažinkite čia >>

 

 

Paskelbta

2021-07-29

Galioja iki

2021-08-23