BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija „100 idėjų Lietuvos šeimos medicinai“

Paskelbta

2018-09-18

Galioja iki

2018-10-31

Įvertinimas

5

Aprašymas

 

Šiuo metu 100 tūkstančių gyventojų tenka net 7,8 šeimos gydytojai, o tai yra ganėtinai didelis skaičius lyginant su kitomis šalimis. Tačiau vakarų šalyse kitų šeimos gydytojo komandos narių skaičius yra didesnis, o jų funkcijos – gerokai platesnės nei Lietuvoje. Todėl dažnai sistema veikia nepakankamai efektyviai, tad yra būtina mažinti administracinę naštą medikams, plėsti šeimos gydytojo komandą, didinti komandos narių funkcijų spektrą ir kt.

Be šių sisteminių dalykų sveikatos apsauga susiduria ir su kitomis problemomis, tokiomis kaip senstanti visuomenė, pacientų sergamumas keliomis lėtinėmis ligomis vienu metu ir pan. Tad vykdant reformas svarbu atsižvelgti ir į tokius aspektus.

Viešosios konsultacijos tikslas - žmonės kviečiami teikti savo idėjas ir konstruktyvius pasiūlymus dėl šeimos gydytojų veiklos efektyvumo.Lietuvos žmones kviečiami teikti pasiūlymus ir idėjas, kaip pagerinti šeimos mediciną šalyje.

Viešosios konsultacijos metodas - elektroninė apklausa.

Konsultacijos terminas - iki 2018-10-31.

Rezultatų panaudojimas - geriausi pasiūlymai gali būti panaudoti teisėkūros procese. Teikiančiųjų pasiūlymus prašome užpildyti lentelę, kurioje būtų nurodyta problema, kurią jų manymu reikėtų spręsti, teisės aktai, kuriuos siūloma keisti bei pasiūlymai, kaip reikėtų keisti šiuos teisės aktus.


 

Grupės

Piliečiai, Asociacijos, Valstybinės institucijos, Gyventojai, Ekspertai

Dokumentai ir susijusi medžiaga