BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija „Atvira Vyriausybė 2022. 5 žingsniai pokyčių link“

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Tikslinės grupės
Įvertinimas
Peržiūros

1136

Aprašymas


 

Siekdama tapti atviresnė visuomenei ir labiau atitinkanti jos poreikius, 2011 metais Lietuva prisijungė prie Atviros Vyriausybės partnerystės  (angl. Open Government Partnership) programos, kurią inicijavo JAV ir Brazilija. Tarptautinė iniciatyva, šiuo metu apimanti daugiau nei 79 valstybes, yra platforma valstybių viešojo valdymo reformų kūrėjams ir diegėjams bendradarbiauti ir keistis gerąja patirtimi. Plačiau skaitykite.

Lietuva dalyvauja šioje iniciatyvoje drauge su visuomene rengdama ir įgyvendindama dvimečius nacionalinius veiksmų planus, kuriuose nustatomi pagrindiniai šalies įsipareigojimai, atitinkantys DALYVAVIMO, SKAIDRUMO ir ATSAKOMYBĖS principus. Kviečiame susipažinti su ankstesniais Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planais ir kita informacija čia. Šiuo metu Lietuva  rengia 2020–2022 m. Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planą (toliau – Veiksmų planas). Plačiau apie Veiksmų planą skaitykite: http://epilietis.lrv.lt/lt/dalyvauk-priimant-ir-keiciant-sprendimus/isitrauk-i-atviros-vyriausybes-veiklas/penktasis-veiksmu-planas.

2020 m. kovo 9 d. – balandžio 17 d. buvo pradėtas viešųjų konsultacijų ciklas konsultacija –„TEIK SAVO PASIŪLYMUS, KAIP DIDINTI ATVIRUMĄ VALSTYBĖJE: dalyvauk rengiant 2020–2022 m. Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planą!“, kviečiant visuomenę teikti pasiūlymus Veiksmų planui. Detaliau su viešąja konsultacija ir jos rezultatais galite susipažinti čia: http://epilietis.lrv.lt/lt/konsultacijos/atviros-vyriausybes-partnerystes-veiksmu-planas.

2020 m. gegužės 21 d. tęsiant viešųjų konsultacijų ciklą buvo organizuota konferencija „Atvira Vyriausybė 2022. Įvertinkime būtinus pokyčius“. Pirmoje konferencijos dalyje buvo skaitomi pranešimai apie Lietuvos pažangą Atviros Vyriausybės partnerystės iniciatyvos kontekste, pristatomi Atvirumo, Skaidrumo ir Atskaitomybės principai, 2020 m. kovo 9 d. – balandžio 17 d. įvykusios konsultacijos rezultatai. Antroje dalyje – apskritojo stalo diskusijų metu iš visų visuomenės gautų pasiūlymų, konferencijos dalyviams balsuojant, buvo išrinkti aktualiausi. Su detalia konferencijos ataskaita galite susipažinti čia: http://epilietis.lrv.lt/uploads/epilietis/documents/files/Konferencijos%20ataskaita%2005_21.pdf

Viešosios konsultacijos tikslas: ši viešoji konsultacija yra prieš tai aprašyto viešųjų konsultacijų ciklo tąsa, kurios metu, į pagalbą pasitelkiant vieną iš šiuolaikinių ir į problemų sprendimą orientuotų metodų - „Žuvies griaučių“ metodą, detaliai analizuosime 5 atrinktus visuomenės atstovų pasiūlymus. Braižydami žuvies griaučių diagramą, bandysime išsiaiškinti visas galimas ir realias priežastis, kurių pagrindu ir buvo suformuoti visuomenės grupių pateikti pasiūlymai (5) ir rasti geriausius sprendimo būdus pasiūlymams įgyvendinti.

Viešosios konsultacijos metodas: apskritojo stalo diskusija nuotoliniu būdu, vykdoma pasitelkiant šiuolaikinius problemos sprendimo būdus ir priemones.

Viešosios konsultacijos laikas: 2020 m. liepos 17 d. (registracija galima nuo 2020-07-08 iki 2020-07-15). Registruotis galite čia.

Registracijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami dalyvių skaičiui sužinoti ir valdyti, pasidalinti diskusijos prisijungimo nuoroda ir kokybės vertinimo anketa.

Rezultatų panaudojimas: visuomenės nuomonė bus pristatyta tarpinstitucinei darbo grupei ir Atviros Vyriausybės tinklui, o gauti pasiūlymai įvertinti ir pritaikyti rengiant http://epilietis.lrv.lt/lt/dalyvauk-priimant-ir-keiciant-sprendimus/isitrauk-i-atviros-vyriausybes-veiklas/penktasis-veiksmu-planas.

Papildoma informacija: jeigu norėtumėte įsitraukti į plano veiklų rengimo procesą, o vėliau ir į įgyvendinimo stebėseną ir pirmieji sužinoti apie atviro valdymo naujienas ir iniciatyvas, kviečiame tapti Atviros Vyriausybės tinklo nariais. 

Viešoji konsultacija vykdoma Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamo projekto „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, lėšomis.

REGISTRACIJA Į RENGINĮ: KVIEČIAME REGSTRUOTIS Į GRUPES PAGAL TEMAS!

 

Paskelbta

2020-07-08

Galioja iki

2020-07-23