BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


VIEŠOJI KONSULTACIJA dėl 2021–2023 m. Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų plano

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas

4

Peržiūros

5

Aprašymas

 

 

Aprašymas

Siekdama tapti atviresnė visuomenei ir labiau atitinkanti jos poreikius, 2011 metais Lietuva prisijungė prie Atviros Vyriausybės partnerystės  (angl. Open Government Partnership) programos, kurią inicijavo JAV ir Brazilija. Tarptautinė iniciatyva, šiuo metu apimanti daugiau nei 79 valstybes, yra platforma valstybių viešojo valdymo reformų kūrėjams ir diegėjams bendradarbiauti ir keistis gerąja patirtimi. Plačiau skaitykite.

Lietuva dalyvauja šioje iniciatyvoje drauge su visuomene rengdama ir įgyvendindama dvimečius nacionalinius veiksmų planus, kuriuose nustatomi pagrindiniai šalies įsipareigojimai, atitinkantys DALYVAVIMO, SKAIDRUMO ir ATSAKOMYBĖS principus. Kviečiame susipažinti su ankstesniais Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planais ir kita informacija čia. Šiuo metu Lietuva tęsia 2021–2023 m. 5-ąjį Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų plano rengimą.

Viešosios konsultacijos tikslas:

Gauti visuomenės ir kitų suinteresuotų šalių nuomonę apie idėjas, kuriomis galėtų būti papildytas 5-sis Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planas, prašant pažymėti pateiktas idėjas pagal aktualumą nurodytose kategorijose (SKAIDRUMO, ATSKAITOMYBĖS, DALYVAVIMO)

Viešosios konsultacijos metodas: elektroninė apklausa.

Viešosios konsultacijos trukmė: 2020 m. balandžio 1 d. – balandžio 14 d.

 Rezultatų panaudojimas: Visuomenės ir kitų suinteresuotų šalių išrinktos idėjos bus pristatytos tarpinstitucinei darbo grupei ir Atviros Vyriausybės tinklui ir įtrauktos į 2021–2023 m. Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planą.

Grupės Piliečiai, Organizacijos, Asociacijos, Valstybinės institucijos, Organizuotos pilietinės visuomenės grupės, Ekspertai

Papildoma informacija: 5-asis Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planas buvo pradėtas rengti 2020 m. dėl kurio Vyriausybės portalo svetainėje E. pilietis buvo organizuota viešoji konsultacija, vėliau rengiamos kitos Atviros Vyriausybės iniciatyvos Plano idėjoms rengti ir plėtoti. Su visomis 2020 m. organizuotomis iniciatyvomis galite susipažinti https://epilietis.lrv.lt/lt/dalyvauk-priimant-ir-keiciant-sprendimus/isitrauk-i-atviros-vyriausybes-veiklas/penktasis-veiksmu-planas. Iniciatyvų metų buvo išrinktos TRYS IDĖJOS, susijusios su  galutinių naudos gavėjų duomenų prieinamumu, viešųjų pirkimų duomenų atvėrimu, sprendimų projektų poveikio vertinimu ir jų rezultatų viešinimu. Šio plano rengimas buvo perkeltas į naują 2021-2023 laikotarpį nusprendus Planą papildyti naujomis idėjomis.

Maloniai kviečiame Jus užpildyti žemiau pridedamą apklausą ir pateikti savo nuomonę, kurios idėjos Jums yra aktualios ir norėtumėte, kad jos būtų įgyvendintos 5-ajame Atviros Vyriausybės partnerystė veiksmų plane.

Jeigu norėtumėte įsitraukti į plano veiklų rengimo procesą, o vėliau ir į įgyvendinimo stebėseną ir pirmieji sužinoti apie atviro valdymo naujienas ir iniciatyvas, kviečiame tapti Atviros Vyriausybės tinklo nariais. 

APKLAUSA:

Viešosios konsultacijos rezultatai

„Viešosios konsultacijos rezultatai: Iš 14 pasiūlytų priemonių daugiausiai balsų sulaukė 4 priemonės, kuriomis bus papildytas 5-sis Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų planas.

Išrinktos priemonės:

  1. Sukurti bendrą platformą NVO finansavimo stebėsenai ir kokybiškų atvirų duomenų apie NVO sektorių kaupimui užtikrinti;
  2. Įdiegti EBPO dalyvaujamosios demokratijos priemonę piliečių asamblėjos modelį;
  3. Užtikrinti galimybę stebėti viešus teismų posėdžius nuotoliniu būdu;
  4. Įgalinti visuotinį vienodą ir įrodomąją galią turintį asmenų elektroninį komunikavimą su valstybe per e. pristatymą“
Paskelbta

2021-04-01

Galioja iki

2021-04-14