BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl 2021–2027 m. INTERREG VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos dokumento projekto

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti

Aprašymas

Viešoji konsultacija dėl 2021–2027 m. INTERREG VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos dokumento projekto

 

Šiuo metu yra rengiamos 2021–2027 m. finansinio laikotarpio INTERREG programos. Europos Komisija patvirtino ir 2021 m. birželio 30 d. paskelbė reglamentus skirtus šioms programoms įgyvendinti, kuriuos galima rasti čia: https://ec.europa.eu/regional_policy/en/newsroom/news/2021/06/30-06-2021-cohesion-policy-regulation-2021-2027-published .

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija yra atsakinga už INTERREG programų įgyvendinimą ir koordinavimą Lietuvoje, o Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija, atlieka INTERREG VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos (toliau – Latvijos ir Lietuvos programa) vadovaujančiosios institucijos funkcijas. Todėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai ir Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerijai yra labai svarbi visuomenės nuomonė apie tai, kokia gi turėtų būti Latvijos ir Lietuvos programa, kaip jai tapti patrauklia, sutelkiančia įdomiausius projektus, pritraukiančia naujas idėjas visuomenei reikšmingiems pokyčiams regionuose įgyvendinti. Tuo tikslu Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija organizavo Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projekto parengimo darbus ir šiuo metu paskelbė viešąsias konsultacijas, kurios vyks iki š. m. rugpjūčio 22 d., skelbimą galima rasti čia: https://latlit.eu/public-hearing-for-new-latvia-lithuania-programme/ .

 

Trumpa informacija apie Latvijos ir Lietuvos programą

Latvijos ir Lietuvos programos teritorija apima tris Latvijos regionus: Kuržemės, Žiemgalos, Latgalos ir penkis Lietuvos regionus: Klaipėdos, Telšių, Šiaulių, Panevėžio ir Utenos.

Latvijos ir Lietuvos programos:

- vizija:

Latvijos ir Lietuvos pasienio regionai yra patrauklūs žmonėms gyventi, studijuoti, dirbti ir apsilankyti.

- misija:

Latvijos ir Lietuvos programa remia darnius ir modernius, šiuolaikinius bendro augimo ir vystymosi sprendimus, pritraukia keliautojus ir turistus, kurie lankosi ir stebi mūsų gamtos ir kultūros vertybes, skatina vietos gyventojus pasilikti, taip pat kviečia naujus atvykėlius kurti savo ateitį pasienio regionuose.

Latvijos ir Lietuvos programą numatyta įgyvendinti pasirenkant šiuos specifinius tikslus:

Interreg 1 tiksle kiti veiksmai skatinant „geresnį bendradarbiavimą valdyme“ – Gebėjimų stiprinimas ir žmonių tarpusavio bendradarbiavimas.

2 politikos tiksle:

  • skatinti prisitaikymą prie klimato kaitos ir nelaimių rizikos prevenciją bei atsparumą, atsižvelgiant į ekosistemomis grindžiamus metodus – Žalias, atsparus ir darnus vystymasis;
  • stiprinti gamtos, biologinės įvairovės ir žaliosios infrastruktūros apsaugą ir išsaugojimą, be kita ko, miesto teritorijose, ir mažinti visų rūšių taršą – Žalias, atsparus ir darnus vystymasis.

4 politikos tiksle:

  • skatinti aktyvią įtrauktį, siekiant propaguoti lygias galimybes, nediskriminavimą ir aktyvų dalyvavimą, ir gerinti įsidarbinamumą, ypač palankių sąlygų neturinčių grupių – Sąžininga ir įtrauki visuomenė;
  • kultūros ir darnaus turizmo vaidmens ekonomikos plėtroje, socialinėje įtrauktyje ir socialinėse inovacijose sustiprinimas – Ekonominis turizmo ir paveldo potencialas.

Pagrindinės tikslinės grupės

Projekto partneriai: savivaldybės, NVO, valstybinės institucijos, planavimo regionai ir kitos viešojo sektoriaus įstaigos, universitetai, mokslinių tyrimų ir plėtros institucijos, plačioji visuomenė (turistai, vietos gyventojai, MVĮ ir kt.).

Latvijos ir Lietuvos programai finansuoti numatyta skirti 31 749 730,00 Eur Europos Sąjungos lėšų.

 

Atsižvelgiant į paskelbtas viešąsias konsultacijas, visuomenė š. m. rugpjūčio 10 d. yra kviečiama į diskusiją, taip pat prašoma aktyviai teikti savo siūlymus, pastebėjimus, bei komentarus dėl Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projekto. Surinkta informacija ir pasiūlymai padės užtikrinti tinkamų ir subalansuotų sprendimų priėmimą ir padės identifikuoti tikslingas priemones šiai programai tinkamai suplanuoti ir įgyvendinti.

Tikslas

Diskusijos tikslas – pristatyti Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projektą visuomenei ir gauti jos nuomonę.

Trukmė

Diskusija vyks 2021 m. rugpjūčio 10 d. 13.00 val. (planuojama trukmė iki 15.30 val.). (Darbotvarkė pridedama, žr. puslapio apačioje).

Diskusija bus organizuojama virtualioje erdvėje, naudojantis ZOOM platforma ir vyks anglų kalba, todėl bus suteiktas sinchroninis vertimas į lietuvių ir latvių kalbas.

Kaip dalyvauti

Nuoroda į renginį bus atsiųsta tik užsiregistravusiems dalyviams. Registracija į renginį vyksta iki š. m. rugpjūčio 8 d. čia: https://forms.gle/rkxP2JZeG2RatfC9A .

Pasiūlymų ir pastabų teikimas

Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projektą lietuvių ir anglų kalbomis galima rasti puslapio apačioje.

Pasiūlymų, klausimų ir komentarų dėl Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projekto laukiame iki š. m. rugpjūčio 22 d. el. p. deimante.jankunaite@vrm.lt.

Rezultatų panaudojimas

Viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami rengiant Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projektą ir teikiant jį tvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Europos Komisijai.

Kontaktinis asmuo

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Europos Sąjungos investicijų ir tarptautinių programų departamento

Teritorinio bendradarbiavimo programų skyriaus vedėja

Deimantė Jankūnaitė

Tel. 8 5 271 8966

El. p. deimante.jankunaite@vrm.lt.

Viešosios konsultacijos rezultatai

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, kuri yra atsakinga už INTERREG programų įgyvendinimą ir koordinavimą Lietuvoje, ir Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija, atliekanti INTERREG VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos (toliau – Latvijos ir Lietuvos programa) vadovaujančiosios institucijos funkcijas, organizavo Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projekto parengimo darbus ir nuo š. m. liepos 23 d. iki rugpjūčio 22 d. skelbė viešąsias konsultacijas. Siekiant pristatyti Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projektą visuomenei ir gauti jos nuomonę, viešųjų konsultacijų metu buvo organizuota diskusija, kurioje iš viso sudalyvavo 77 dalyviai iš Lietuvos ir Latvijos. Diskusijos metu buvo pristatyti Latvijos ir Lietuvos programos dokumento parengimo darbai ir programa (pristatymai pridedami).

Epilietis platformoje pasiūlymų ir pastabų dėl Latvijos ir Lietuvos programos dokumento gauta nebuvo, skelbimą peržiūrėjo 96 asmenys, teigiamą palaikymą išreiškė 3 asmenys.

Paskelbta

2021-07-26

Galioja iki

2021-08-22