BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl 2021–2027 m. INTERREG VI–A Lietuvos- Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos dokumento projekto

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2021-12-27 iki 2022-01-19

Pasiūlymų, klausimų ir komentarų dėl programų dokumentų projektų laukiame iki 2022 m. sausio 19 d. užpildant klausimyną, kurį galite rasti: https://lietuva-polska.eu/lt/naujienos/viesoji_konsultacija_del_2021_2027_m_interreg_vi_a_lietuvos_lenkijos_programos_dokumento_projekto.html

Aprašymas

Šiuo metu yra rengiamos 2021–2027 m. finansinio laikotarpio INTERREG programos. Europos Komisija patvirtino ir 2021 m. birželio 30 d. paskelbė reglamentus skirtus šioms programoms įgyvendinti, kuriuos galima rasti čia: https://ec.europa.eu/regional_policy/en/newsroom/news/2021/06/30-06-2021-cohesion-policy-regulation-2021-2027-published.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija yra atsakinga už INTERREG programų įgyvendinimą ir koordinavimą Lietuvoje, taip pat atlieka INTERREG VI-A LietuvosLenkijos bendradarbiavimo per sieną programos (toliau LietuvosLenkijos programa) vadovaujančiosios institucijos funkcijas.LietuvosLenkijos programos paruošimą ir derybas Lietuvoje yra atsakinga Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Lenkijoje – Lenkijos Respublikos Plėtros fondų ir regioninės politikos ministerija. Todėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai ir Lenkijos Respublikos Plėtros fondų ir regioninės politikos ministerijai yra labai svarbi visuomenės nuomonė apie tai, kokia gi turėtų būti ši LietuvosLenkijos programa, kaip jai tapti patrauklia, sutelkiančia įdomiausius projektus, pritraukiančia naujas idėjas visuomenei reikšmingiems pokyčiams regionuose įgyvendinti. Tuo tikslu 2020 ir 2021 metais vyko LietuvosLenkijos programos dokumento projekto parengimo darbai ir nuo 2021 m. gruodžio 20 d. yra paskelbtos viešosios konsultacijos, kurios vyks iki 2022 m. sausio 19 d. Skelbimą galima rasti čia: https://lietuva-polska.eu/lt/naujienos/viesoji_konsultacija_del_2021_2027_m_interreg_vi_a_lietuvos_lenkijos_programos_dokumento_projekto.html

Trumpa informacija apie LietuvosLenkijos programą

LietuvosLenkijos programos programos teritoriją sudaro 8 teritoriniai vienetai: 5 pietvakarių Lietuvos apskritys (Alytaus, Kauno, Marijampolės, Tauragės, Vilniaus (išskyrus Vilniaus miestą) ir 3 šiaurės rytų Lenkijos subregionai (Balstogės, Elckio, Suvalkų).

Bendrasis LietuvosLenkijos programos tikslas – gerinti pasienio bendruomenių gerovę per tarpvalstybinį bendradarbiavimą ir tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio teritorijos kultūros ir gamtos paveldo naudojimą.

LietuvosLenkijos programos projektų partneriai: Nacionalinės, regioninės ir vietos valdžios institucijos, juridiniai asmenys, kurie įsteigti vadovaujantis viešąja arba privačia teise, NVO, asociacijos, ETBG.

LietuvosLenkijos programai finansuoti numatyta skirti 57,1 mln. eurų, iš jų ERPF 45,7 mln. eurų., numatomas finansavimo intensyvumas iš Europos Sąjungos lėšų – 80 proc.

Pasirinkti LietuvosLenkijos programos prioritetai:

1.  Aplinkos gerovės skatinimas;

2.  Fizinės, emocinės ir kultūrinės gerovės skatinimas;

3.  Vietos suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimo stiprinimas.

Siekiant aptarti LietuvosLenkijos programos temines kryptis, prioritetus ir įgyvendinimo klausimus, 2022 m. sausio mėn. bus organizuojamos diskusijos nuotoliniu būdu:  sausio 12 d. – Palenkės vaivadijoje, sausio 13 d. - Lietuvoje ir sausio 14 d. - Varmijos Mozūrų vaivadijoje. Išsamesnė informacija apie diskusijas bus paskelbta www.lietuva-polska.eu.

Visą informaciją apie viešąsias konsultacijas ir LietuvosLenkijos programos dokumento projektus rasite čia:

https://www.esbendradarbiavimas.lt/vidaus-reikalu-ministerija-skelbia-viesasias-konsultacijas-del-2021-2027-m-interreg-vi-a-lietuvos-lenkijos-bendradarbiavimo-per-siena-programos-dokumento-projekto/

Konsultacijos tikslas

Sužinoti visuomenės nuomonę apie tai, kokia turėtų būti  LietuvosLenkijos programa, kaip jai tapti patrauklia, sutelkiančia įdomiausius projektus, pritraukiančia naujas idėjas visuomenei reikšmingiems pokyčiams regionuose įgyvendinti.

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami rengiant LietuvosLenkijos programos dokumento projektą ir teikiant jį tvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Europos Komisijai.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Pasiūlymų, klausimų ir komentarų dėl programų dokumentų projektų laukiame iki 2022 m. sausio 19 d. užpildant klausimyną, kurį galite rasti: https://lietuva-polska.eu/lt/naujienos/viesoji_konsultacija_del_2021_2027_m_interreg_vi_a_lietuvos_lenkijos_programos_dokumento_projekto.html

Kontaktai

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Europos Sąjungos investicijų ir tarptautinių programų departamento

Teritorinio bendradarbiavimo programų skyriaus vedėja

Deimantė Jankūnaitė

Tel. 8 5 271 8966

El. p. deimante.jankunaite@vrm.lt

Paskelbta

2021-12-27

Galioja iki

2022-01-19