BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Lietuvos kūrėjų konkurencingumo ir žinomumo didinimas, Lietuvos kūrybinio potencialo panaudojimo skatinimas“

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

155

Aprašymas

Kultūros ir meno srities tvarumas, atsinaujinimas, kūrybinių produktų kokybė, tarptautinis pripažinimas tiesiogiai priklauso nuo sektoriaus žmogiškųjų išteklių būklės, sąlygų menininkams kurti, realizuoti savo talentą, gauti tinkamą atlygį ir tobulėti. Kūrybinio potencialo tvariam naudojimui būtina užtikrinti tinkamas sąlygas kūrybai, kurias sudaro komponentų visuma: pritaikyta infrastruktūra, įvertinimas, motyvacija, lygios galimybės, diskriminacijos nebuvimas. Skatinimas tobulinti kvalifikaciją, kurti ir pristatyti savo kūrinius, šių kūrinių paklausa tiek Lietuvoje, tiek užsienyje daro pozityvią įtaką sektoriaus konkurencingumui ir prisideda prie Lietuvos žinomumo pasaulyje.

Priemonės įgyvendinimas sprendžia 20212030 m. Kultūros ir kūrybingumo plėtros programoje įvardintą problemą: nesubalansuotos sąlygos kūrybai neužtikrina kūrybinio potencialo puoselėjimo ir jo konkurencingumo. Problemos atsiradimą lemia priežastys: kūrybinių sąlygų ir talentų ugdymo bei įvertinimo fragmentacija nemotyvuoja, neskatina inovacijų ir tolygios raidos, ir nėra tolygios ir tvarios kūrybinių pajėgumų stiprinimo konkuruoti tarptautiniu mastu sistemos.

Įgyvendinus pažangos priemonę numatomas kultūros ir meno srities tvarumas, kino atsinaujinimas, padidėjusi kūrybinių produktų kokybė, užtikrinamas ženklus postūmis tarptautiniam bendradarbiavimui. Įgyvendinus priemonę, numatoma, kad užimtųjų kultūros sektoriuje (neįskaitant viešojo sektoriaus darbuotojų) vidutinio darbo užmokesčio dalis palyginti su šalies vidutiniu darbo užmokesčio lygiu 2030 m. padidės 8,1 proc. iki 80 proc. (2020 m. šis rodiklis sudarė 71,9 proc.), taip pat padidės Lietuvos meno kūrėjų ir kultūros srities specialistų, dalyvavusių tarptautinėse veiklose, dalis 2030 m. 5,4 proc. iki 10 proc. (2020 m. šis rodiklis sudarė 4,6 proc.).

Tikslas – gerinant sąlygas kūrybai, skatinanti kūrybinį potencialą ir didinti Lietuvos kūrėjų žinomumą.

Konsultacijos tikslas

Kultūros ministerija, būdama strateginio valdymo sistemos dalyvė, rengdama programavimo lygmens planavimo dokumentus, teikia visuomenei, socialiniams ir ekonominiams partneriams bei suinteresuotoms šalims, susipažinti su Pažangos priemonės dokumentais:

Plėtros programos Pažangos priemonės pagrindimo aprašas

Plėtros programos Pažangos priemonės aprašas

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami Pažangos priemonės rengimui ir įgyvendinimui.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Savo pastabas, pasiūlymus kviečiame pateikti el. paštu [email protected] iki 2023 m. gegužės  12 d.

Paskelbta

2023-05-02

Galioja iki

2023-05-12