BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 08-001-04-03-01 „Tautinių mažumų įsitraukimo ir įtraukties į visuomeninį gyvenimą skatinimas ir informacinės atskirties mažinimas“

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

117

Aprašymas

Socialinio elgesio poveikis vertinant tautinių mažumų integraciją į priimančiosios visuomenės bendruomenę yra kompleksinis reiškinys apimantis daugybę veiksnių. Natūraliai susiklosto aplinkybės, kad mažuma fiziškai ir morališkai yra atskirta nuo daugumos, todėl teigiamų santykių puoselėjimas tarp Lietuvos visuomenės ir tautinių mažumų yra ypač jautrus procesas, kuriuo siekiama daryti įtaką tiek tautinių mažumų, tiek Lietuvos visuomenės nuostatoms ir elgsenai teigiama linkme. Tačiau Lietuvos visuomenėje vis dar stokojama tolerancijos, atvirumo, pagarbos tautinių mažumų grupėms, o šių neigiamos nuostatos dažnai kyla dėl informacijos trūkumo, ribotų galimybių įvairioms visuomenės grupėms ypatingai vaikams, jaunimui, geriau pažinti tautinių mažumų grupių atstovus, bendrauti įvairių kultūrinių edukacinių veiklų pagalba ir rasti sąlyčio taškų.

Pažangos priemonė „Tautinių mažumų įsitraukimo ir įtraukties į visuomeninį gyvenimą skatinimas ir informacinės atskirties mažinimas“ sprendžia 2021–2030 m. Kultūros ir kūrybingumo plėtros programoje įvardintą problemą: visuomenės atvirumo tautinėms mažumoms stoka trukdo kurti darnią daugiakultūrę pilietinę valstybę. Problemos atsiradimą lemia: neaktyvus tautinių mažumų įsitraukimas ir įtrauktis į kultūrinį bei visuomeninį gyvenimą lėtina jų integraciją, ir tautinių mažumų bendruomenių informacinė atskirtis ir informacinio raštingumo stoka. Priemone numatoma užtikrinti, kad Lietuvos visuomenė taps tolerantiškesnė, atviresnė, pilietiškesnė, kritiškiau mąstanti, sudarant sąlygas įvairiapusiam daugiakultūriškumo pristatymui, tautinių mažumų tapatumo puoselėjimui, socialinės-ekonominės-kultūrinės įtraukties skatinimui ir diskriminacijos mažinimui. Pasitelkiant aukštos kokybės, plataus poveikio kultūros, meno ir kultūros paveldo aktualizavimo projektus, skirtus tautinių mažumų istorijos ir kultūros pristatymui plačiajai visuomenei, bus siekiama labiau įgalinti tautinių mažumų grupes šalinant „Neaktyvus tautinių mažumų įsitraukimas ir įtrauktis į kultūrinį bei visuomeninį gyvenimą lėtina jų integraciją“ priežastį. Sutelkiant dėmesį į tautinių mažumų istoriją, kultūrą, tradicijas, didinant audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų turinį ir kokybę bei kuriant specializuotas kūrybines dirbtuves, tinklalaides, radijo reportažus numatytos investicijos į tautinių mažumų informacinio raštingumo didinimą.

Konsultacijos tikslas

Tikslas – puoselėjant tautinių mažumų tapatybę, stiprinti jų integraciją į Lietuvos visuomenę, kuriant darnią, daugiakultūrę pilietinę valstybę.

Kultūros ministerija, būdama strateginio valdymo sistemos dalyvė, rengdama programavimo lygmens planavimo dokumentus, teikia visuomenei, socialiniams ir ekonominiams partneriams bei suinteresuotoms šalims, susipažinti su pažangos priemonės dokumentais:

Plėtros programos Pažangos priemonės pagrindimo aprašas

Plėtros programos Pažangos priemonės aprašas

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami pažangos priemonės rengimui ir įgyvendinimui.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Savo pastabas, pasiūlymus kviečiame pateikti el. paštu [email protected] iki 2023 m. vasario 3 d.

Paskelbta

2023-01-24

Galioja iki

2023-02-03