BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl 2022-2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešojo valdymo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 01-004-08-04-01 „Didinti visuomenės įsitraukimą į vietos problemų sprendimą“ aprašo patvirtinimo

Šios viešosios konsultacijos jau pasibaigusios ir Jūs nebegalite jose dalyvauti
Organizuojanti institucija
Įvertinimas
Peržiūros

325

Konsultacijos metodas
Metodo data
Nuo 2022-06-29 iki 2022-07-15

Aprašymas

Poreikį didinti visuomenės įsitraukimą į vietos problemų sprendimą liudija ir žemas pilietinės galios Lietuvoje indeksas, ir sąlyginai nedidelė Lietuvos gyventojų, per pastaruosius 12 mėn. dalyvavusių sprendžiant viešuosius vietos reikalus, dalis. Siekis didinti visuomenės įsitraukimą į vietos problemų sprendimą išlieka ne mažiau aktualus ir 2021-2027 m. finansavimo periode, todėl ir bendruomenės inicijuotos vietos plėtros (BIVP) metodu grįstų priemonių svarba taip pat nėra sumažėjusi. Pažymėtina, kad 2014-2020 m. laikotarpiu, atsižvelgiant į BIVP metodo įgyvendinimui pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą skirto finansavimo dydį, BIVP metodas buvo taikytas tik 38 miestuose (savivaldybių centruose ir miestuose, kuriuose gyvena daugiau nei 6 tūkst. gyventojų) ir (ar) jų dalyse, kurių teritorijose gyvena iš viso ~ 748 tūkst. gyventojų, nors miestų vietos veiklos grupės buvo parengusios beveik 60 vietos plėtros strategijų (teritorijose, dėl kurių parengtoms vietos plėtros strategijoms neskirtas finansavimas, gyvena ~ 202 tūkst. gyventojų). Iš viso miestuose (savivaldybių centruose ir kituose miestuose, kuriuose gyvena daugiau nei 6 tūkst. gyventojų) gyvena ~1,8 mln. gyventojų. Taigi 2014-2020 m. laikotarpiu BIVP metodo taikymo aprėptis miestuose ir atitinkamai bendruomenės galimybės ,,iš apačios“ principu spręsti bendruomenei aktualias problemas, buvo sąlyginai nedidelės.

BIVP metodas ir naujajame finansavimo periode bus priemonių, kuriomis numatoma didinti visuomenės įsitraukimą į vietos problemų sprendimą, pagrindas. Numatoma siekti, kad pilietinės visuomenės ir privačiojo sektoriaus subjektų, dalyvavusių rengiant ir (ar) įgyvendinant vietos plėtros strategijas 2027 m. būtų bene dvigubai daugiau nei 2020 m. (atitinkamai – 816 ir 415).

Į vietos veiklos grupes orientuotos priemonės ne tik skatins vietose veikiančių subjektų kooperavimąsi ir bendradarbiavimą sprendžiant vietovėse nustatytas viešųjų paslaugų problemas, bet ir padės sutelkti vietos subjektų išteklius ir kompetenciją, leis kompleksiškiau ir rezultatyviau spręsti konkrečią problemą, sudarys sąlygas vietose užmegzti glaudesnius bendradarbiavimo ryšius, padės sustiprėti mažiau patirties tokių problemų sprendime turinčioms nevyriausybinėms ar (ir) kitoms bendruomeninėms organizacijoms.

Konsultacijos tikslas

Vidaus reikalų ministerija, būdama strateginio valdymo sistemos dalyvė, rengia programavimo lygmens planavimo dokumentus, susijusius su Pažangos priemone, ir teikia visuomenei, socialiniams ir ekonominiams partneriams bei suinteresuotoms šalims, kad jie su jais susipažintų:

Plėtros programos Pažangos priemonės informacijos pagrindimo aprašas

Plėtros programos Pažangos priemonės aprašas

Konsultacijos rezultatų panaudojimas

Viešosios konsultacijos rezultatai bus naudojami Pažangos priemonės dokumentams rengti ir įgyvendinti.

Kaip dalyvauti konsultacijoje

Savo pastabas, pasiūlymus kviečiame pateikti el. paštu laimonas.gailius@vrm.lt iki 2022 m. liepos 15 d.

 

Kontaktai

Iškilus klausimams, prašome kreiptis el. p. [email protected]

Paskelbta

2022-06-29

Galioja iki

2022-07-15