BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl 4K modelio aprašo

Paskelbta

2020-11-23

Galioja iki

2020-11-26

Įvertinimas

4

Aprašymas

Greta formaliojo švietimo mokyklose vis reikšmingesni tampa įgūdžiai bei žinios įgytos per neformalųjį ugdymą įvairiuose būreliuose, seminaruose, atliekant savanorišką visuomenei naudingą veiklą ar darbo patirtį. Pagal siūlomą 4K modelį (aš kuriu, aš keičiu, aš su kitais, aš kitiems) mokiniai keltų jiems asmeniškai prasmingus ugdymosi tikslus, dalyvautų neformaliose veiklose ir reflektuotų apie jų prasmę savo ugdymosi procese. Šiuo modeliu aktualizuojama formaliojo, neformaliojo vaikų švietimo programų ir savišvietos dermė, įteisinamos bei įvertinamos neformaliuoju ir savišvietos būdais mokinių įgytos kompetencijos, plėtojama mokyklos ir vietos bendruomenės sąveika, skatinama partnerystė tarp mokyklos ir nevyriausybinių organizacijų, viešojo valdymo, asocijuotų bei verslo institucijų.  

Patvirtinus 4K modelio aprašą bus paskelbtas konkursas, kurio metu savivaldybės bus kviečiamos dalyvauti pilotiniame projekte, numatydamos, kiek ir kokiose mokyklose bus išbandytas šis modelis. Mokyklos (ir savivaldybės), laikydamosios šio modelio esminių principų, pritaikys 4K modelį savo kontekstui ir išbandys jo galimybes. Vietos savivaldos švietimo padaliniai turėtų bendradarbiauti ir padėti mokykloms, išbandančioms 4K modelį. Pasibaigus 4K modelio pilotiniam bandymui, projekto metu mokyklų bei savivaldybių identifikuotos gerosios praktikos bus išanalizuotos ir panaudotos įvertinant 4K modelio potencialą tapti privaloma pradinio ir bendrojo ugdymo švietimo programų dalimi.  

Tikslas: sulaukti savivaldybių, mokyklų, nevyriausybinių organizacijų bei kitų socialinių partnerių pastabų dėl 4K pilotinio modelio aprašo.  

Metodas: pasiūlymus 4K modelio aprašo pakeitimams galima teikti Lapkričio 26 dieną vyksiančioje virtualioje diskusijoje arba elektroniniu paštu sarunas.genys@kurklt.lt 

Į virtualią diskusiją būtina išankstinė registracija šiuo adresu: https://forms.gle/jRii883nd9SkhBjz8  

Virtualios diskusijos darbotvarkė

14:00 – 4K modelio pristatymas  

14:20 –  Detali 4K modelio aprašo apžvalga bei pastabų teikimas realiu laiku  

15:20 – Pagrindinių pastabų apibendrinimas bei sekančių žingsnių planavimas 

15:40 – Laikas dalyvių klausimams apie 4K modelio organizavimą 

Rezultatų panaudojimas: svarstant 4K modelio pilotinio projekto aprašą bus atsižvelgiama į viešosios konsultacijos metu gautas pastabas 

Papildoma informacija: ši viešoji konsultacija yra „Kurk Lietuvai“ programos projekto „4K modelio įgyvendinimas“ dalis. Visą su projektu susijusią informaciją galite rasti čia. 

Projekto vadovai – Gabija Kajėnaitė gabija.kajenaite@kurklt.lt; Lukas Stakėla lukas.stakela@kurklt.lt; Šarūnas Genys sarunas.genys@kurklt.lt 

Grupės

Organizacijos, Mokymo įstaigos, Valstybinės institucijos